Już w najbliższą środę, 7 października, w całej Polsce będą protestować rolnicy. Co za ty idzie, będą liczne utrudnienia w ruchu.
Protesty mają rozpocząć się o godzinie 10.00. Na ten moment wiadomo, że blokady dróg można się spodziewać w ponad stu miejscach w kraju. Na Podkarpaciu, będzie to miało miejsce na trasie Dębica-Mielec na wysokości stacji paliw w Brześnicy, czyli Drodze Krajowej nr 985.
Protest rolników jest wywołany tzw. ,,Piątką Kaczyńskiego" która zdaniem protestujących może podobno doprowadzić do upadku polskiego rolnictwa.

"Zdesperowani rolnicy wyjadą na drogę maszynami rolniczymi, aby pokazać swój sprzeciw wobec ustawy miażdżącej polskie rolnictwo. Protestujący chcą uświadomić wszystkim Polakom, a szczególnie rządzącym, że upadek polskiego rolnictwa, rodzinnych gospodarstw będzie korzystny dla kontynuacji ekspansji zagranicznych rynków rolnych. Ustawa ta godzi w funkcjonowanie i interesy ciężko pracujących rolników, którzy niejednokrotnie, aby sprostać wymogom sanitarnym i weterynaryjnym ponoszą olbrzymie koszty finansowe. Nie godzimy się na to, aby bez jakichkolwiek konsultacji społecznych i ekonomicznych podejmować jakiekolwiek decyzje uderzające w taki sposób w branże rolnicze i nie tylko. Nie można jedną ustawą zniszczyć coś, na co rolnik pracował przez wiele pokoleń, który swoją ciężką pracą oddał swoje życie i zaangażowanie polskiej ziemi, za którą nasi dziadkowie oddawali życie" - czytamy w zapowiedzi protestu.