Wojewódzka i Miejska Biblioteka w Rzeszowie zaprasza na spotkanie autorskie online z pisarzem i reporterem Wojciechem Tochmanem „Opowieści o człowieku”, które odbędzie się 16 października 2020 roku o godzinie 18:00 na platformie ClickMeeting. Spotkanie poprowadzi Adam Głaczyński
Aby się zarejestrować, należy wpisać się imieniem i adresem e-mail, klikając w poniższy link:

Link do rejestracji na spotkanie z Wojciechem Tochmanem

Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Spotkajmy się w Bibliotece”. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Wojciech Tochman (ur. 12 kwietnia 1969 r. w Krakowie) reporter, autor non-fiction. Debiutował, jako licealista, w tygodniku „Na przełaj” (1987) reportażem o szkolnej szatni. Do pracy w dziale reportażu „Gazety Wyborczej” zaprosiła go Hanna Krall (1990). Wraz z Lidią Ostałowską, Beatą Pawlak, Mariuszem Szczygłem, Jackiem Hugo-Baderem i kilkoma innymi znakomitymi autorami – pod kierunkiem Małgorzaty Szejnert, która przejęła od Krall reportaż w „Gazecie” – tworzył jedną z najbardziej wyrazistych grup reporterskich w historii polskiej prasy. W tym czasie, na zaproszenie Ryszarda Kapuścińskiego, uczestniczył w międzynarodowych warsztatach Mistrza, zorganizowanych przez Open Society Institute (1997-1998). Pracując, w „Gazecie Wyborczej” wydał, dwie książki: „Schodów się nie pali” (2000) i „Jakbyś kamień jadła” (2002). Po odejściu z „Gazety" (2004) opublikował kolejno następujące pozycje: »Córeńka« (2005), »Wściekły pies« (2007), »Bóg zapłać« (2010), »Dzisiaj narysujemy śmierć« (2010), »Eli, Eli« (2013), »Pianie kogutów, płacz psów« (2019). Jego teksty zostały zamieszczone w licznych antologiach w Polsce i za granicą.

Spotkanie online z Wojciechem Tochmanem