Włoski szkoleniowiec, Giampaolo Medei zostaje na stanowisku trenera Asseco Resovii Rzeszów na sezon 2023/2024.
Giampaolo Medei ma na swoim koncie wiele sukcesów. W sezonie 2016/2017 razem z francuskim Tours VB zdobył Puchar CEV, a w sezonie 2017/2018 razem z Cucine Lube Civitanova sięgnął po pięć srebrnych medali - Klubowych Mistrzostw Świata, Ligi Mistrzów oraz Mistrzostw, Pucharu i Superpucharu Włoch. Lata 2019-2021 spędził w Turcji, prowadząc Ziraat Bankası Ankara do pierwszego w historii tego klubu mistrzostwa kraju.

- Jesteśmy zadowoleni z przedłużenia umowy z Giampaolo. Nasz zespół prezentuje się pod jego wodzą bardzo dobrze. Asseco Resovia podąża drogą stabilizacji i niewielkich, ewolucyjnych zmian. Przedłużenie umowy z trenerem jest ważnym elementem obranej przez nas strategii. Wierzę wraz z trenerem, że w końcowym etapie obecnego sezonu, nasza drużyna przyniesie Kibicom Asseco Resovii wiele radosnych chwil - powiedział Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

Prezes klubu powiedział także, że szkoleniowiec objął drużynę po trudnych sezonach rozgrywanych w okresie pandemii koronawirusa. Pod koniec rundy zasadniczej zespół pod jego wodzą utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli.

- Przede wszystkim bardzo się cieszę, że w przyszłym sezonie zostanę w Rzeszowie. Chciałbym podziękować prezesowi za to, że już pod koniec listopada zapytano mnie o przedłużenie umowy. To pokazuje zaufanie do mnie i mojego sposobu pracy. Dla trenera to bardzo ważne. Zdecydowałem zostać kolejny sezon, ponieważ uważam, że Asseco Resovia to jeden z najlepszych klubów w Europie. Mam tutaj wszystko potrzebne do pracy - czuję się bardzo dobrze ze sztabem, zawodnikami, z zarządem klubu, a szczególnie z Kibicami. To jest dobry rok naszej pracy i chcę, aby następny sezon był jeszcze lepszy. Wszyscy mamy wysokie ambicje i mam nadzieję, że na koniec rozgrywek osiągniemy zadawalający wynik. Jestem pewny, że klub zrobi wszystko, aby wciąż budować bardzo dobrą drużynę i grać o najwyższe cele w Polsce, a może też w Europie. Decyzja o pozostaniu w Rzeszowie nie była dla mnie trudna, bo naprawdę jest tu wszystko, czego potrzebuje trener - powiedział Giampaolo Medei, trener Asseco Resovii.

W sezonie 2023/2024 asystentami trenera będą w dalszym ciągu Alfredo Martilotti oraz Alek Achrem, zaś trenerem odpowiedzialnym za przygotowanie fizyczne będzie Gabriele Dedda.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.