Trzy miesiące spędzi w areszcie 24-letni mężczyzna, który w środę, grożąc nożem, zaatakował kilka osób na osiedlu Nowe Miasto. Wczoraj prokurator przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju, a sąd zastosował wobec niego areszt tymczasowy. Grozi mu za to kara pozbawienia wolności do 12 lat.
W środę, około godz. 13.15, policjanci otrzymali zgłoszenie, że na ulicy Podwisłocze nieznany mężczyzna atakuje nożem przechodniów. Po przyjeździe policjantów okazało się, że napastnik został ujęty przez pracownika firmy kurierskiej, którego również zaatakował i próbował mu ukraść przesyłkę. Nożownikiem okazał się nim 24-letni mieszkaniec Rzeszowa.

Policjanci ustalili, że 24-latek na ulicy Podwisłocze zaatakował cztery osoby, a wśród niech matkę z dzieckiem. Ten sam 24-latek wtargnął do jednego z mieszkań w pobliskim bloku. Grożąc nożem i przedmiotem przypominającym broń, zażądał od mieszkającego tam małżeństwa pieniędzy. Podczas szarpaniny niegroźnie zranił właściciela.

Rzeszów. Nożownik aresztowany
Rzeszów. Nowe Miasto. Policja aresztuje nożownika

Po zatrzymaniu mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń zajęli się policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Wykonali oględziny, przesłuchali świadków i pokrzywdzonych. Zebrany materiały dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał 24-latka i przedstawił mu zarzuty usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W czwartek po południu, na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Rzeszowie, zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.