Mimo powtarzających się kontroli, nakładanych kar i zatrzymywanych praw jazdy, w dalszym ciągu na drogi wyjeżdżają nietrzeźwi kierowcy. Dążąc do ograniczenia skali zjawiska, dzielnicowi Komisariatu Policji w Głogowie Małopolskim, we współpracy z władzami Miasta i Gminy Głogów Małopolski, zorganizowali działania informacyjno- edukacyjne pn. "Przeciw pijanym kierowcom!".
To wspólne przedsięwzięcie policjantów komisariatu w Głogowie Małopolskim wraz z przedstawicielami Miasta i Gminy Głogów Małopolski, ma zwrócić uwagę kierowców i pasażerów na konsekwencje jazdy pod wpływem alkoholu oraz na częste jej tragiczne skutki.

Pijany kierowca to zawsze zagrożenie w ruchu drogowym. W powodowanych przez nich zdarzeniach obrażenia odnoszą inni uczestnicy ruchu - kierujący, piesi, motocykliści i rowerzyści. Głównym celem akcji przeciw pijanym kierowcom jest propagowanie zasady „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu" oraz uświadomienie zarówno kierującym, jak i pasażerom, którzy często są świadkami jazdy pod wpływem alkoholu, o zagrożeniach na drodze oraz o skali problemu.

W ramach działań mających zapewnić porządek i bezpieczeństwo publiczne samorząd Głogowa Małopolskiego ze środków własnych sfinansował 2 banery "Przeciw pijanym kierowcom!”. Banery zostały ustawione przy drodze krajowej nr 9, przy zjeździe do Głogowa Małopolskiego.

W ramach kampanii dzielnicowi będą starali się dotrzeć, do jak najszerszego grona odbiorców. Będą zachęcać do reagowania na przypadki jazdy pod wpływem alkoholu. Świadkowie takich sytuacji, poprzez właściwe reakcje, mogą zapobiec wielu tragediom spowodowanym przez pijanych kierowców.