Bez względu na okoliczności 18. PIKE HAPPY END Festiwal Filmów Optymistycznych odbędzie się również w tym roku, w Rzeszowie. Dyrektor Festiwalu – Piotr Paweł Żukowski, jako zawodowy optymista nie odpuścił.
Festiwal ma już 18 lat. Od tej edycji ma nowego sponsora tytularnego – PIKE – Polską Izbę Komunikacji Elektronicznej, która postanowiła współorganizować to przedsięwzięcie. Pokazy filmowe i spotkania z twórcami odbędą się w Wojewódzkim Domu Kultury, gdzie organizatorzy mają nadzieję znowu spotkać się, z prawdopodobnie najlepszą i najwytrwalszą publicznością festiwalową w Polsce.

W programie tradycyjnie zostaną zaprezentowane najlepsze filmy optymistyczne minionego sezonu. Obok siebie filmy fabularne i dokumentalne, profesjonalne, studenckie i niezależne – tylko optymistyczne. W tym roku ze względu na ciągle zmieniające się okoliczności przyrody* została zmieniona formuła festiwalu. Przeselekcjonowane filmy konkursowe zdalnie zobaczy specjalnie powołane Jury w składzie: Ewa Michalska, Jan Stawarz, Konrad Pudło i Hubert Gotkowski. To oni wybiorą najlepsze filmy w poszczególnych kategoriach. Nagrodzone i wyróżnione filmy zostaną zaprezentowane w regularnym pokazie kinowym, 16 października, w WDK-u, z zachowaniem obowiązujących norm i obostrzeń sanitarnych.

W wieczorny finał dnia zostanie ogłoszony werdykt Jury oraz zostaną wręczone nagrody – Złote Ryby Festiwalu Happy End. Tradycją Festiwalu są nagrody Honorowe przyznawane dla osób i instytucji, które wspierają polskie kino niezależne. W tym roku Złotą Rybę otrzyma aktor filmowy i teatralny Wojciech Ziemiański. Po raz drugi w historii Happy End-u zostanie przyznana nagroda specjalna „Happy Maker” dla twórców niezależnych, którzy nie porzucili pasji filmowej i nadal tworzą filmy. W tym roku Ryby trafią do rąk Zwellinder Film Group z Przemyśla.

W tym dniu wybrane filmy będą również do zobaczenia w Internecie.
Wstęp na Festiwal jak zwykle jest wolny.
18. PIKE HAPPY END Festiwal. Tam możesz się zarazić tylko optymizmem:)

Plakat promujący wydarzenie