Podkarpacki Wydział Prokuratury Krajowej w Rzeszowie 30 września 2020 roku wysłał do sądu w Warszawie akt oskarżania przeciwko 20 biorących udział w handlu narkotykami. Grupę rozbiło CBŚP z Rzeszowa.
Podkarpacka Prokuratura oskarżyła łącznie 20 osób o handel narkotykami. Prokurator zarzucił ormianinowi Arayikowi T. kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, natomiast 12 osób zostało oskarżonych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej.

Ponadto 6 osób zostało oskarżonych o udział w obrocie środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi, natomiast jednemu z oskarżonych prokurator zarzucił posiadanie środków odurzających.

Działali na terenie Warszawy i okolic

W trakcie śledztwa prokurator Prokuratura ustaliła, że grupa działała w okresie od lutego 2018 roku do marca 2019 roku na terenie Warszawy i innych miejscowości na Mazowszu. Obracali oni znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych w postaci kokainy, płynnej amfetaminy, haszyszu oraz marihuany.

Hurtowy handel narkotykami

W czasie śledztwa ustalono, iż kierujący grupą Arayik. T zamawiał narkotyki od Zbigniewa Ł., a następnie poszukiwał odbiorców oferując ceny hurtowe w wysokości 15 tysięcy złotych za 1 litr płynnej amfetaminy, 24 tysiące złotych za 1 kg marihuany, 10 tysięcy złotych za 1 kg amfetaminy.

Z ustaleń śledztwa wynika, iż kierujący grupą Arayik T. uczestniczył w obrocie 30 kg narkotyków (marihuany, amfetaminy, haszyszu), 17 litrami płynnej amfetaminy oraz ponad 2,1 tysiącami sztuk tabletek ekstazy.

Zakup był kontrolowany

W trakcie śledztwa przeprowadzono kilka kontrolowanych zakupów narkotyków od członków rozpracowywanej grupy przestępczej do których doszło po długotrwałej obserwacji i pracy policjantów działających pod przykryciem. W wyniku przeprowadzonych transakcji doszło do zakupu 2,5 kg amfetaminy, 16 litrów płynnej amfetaminy oraz 3,5 kg marihuany. Czarnorynkowa wartość zakupionych narkotyków wynosi 414 tysięcy złotych.

W toku śledztwa prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego na mieniu oskarżonych w wysokości 250 tysięcy złotych.