Z okazji 9 Urodzin Centrum Kulturalno – Handlowego Millenium Hall na poziomie 2 swoje podwoje otwarła „Wystawa jakiej nie było – Beksiński. Nieznane obrazy – spektakl multimedialny – niespodzianki”. Wystawa będzie otwarta codziennie od 8 do 22 października. Bilety dostępne w Punkcie INFO w Millenium Hall na poziomie 0 oraz w aplikacji Going.
Wydarzenie stanowi okazję do obejrzenia unikatowych dzieł wybitnego artysty Zdzisława Beksińskiego. W jednym miejscu prezentowane są obrazy, które jedynie w wyjątkowych okolicznościach pokazywane są szerszej publiczności. Formułę wystawy wzbogacają multimedialne atrakcje, m.in. prezentacja wybranych dzieł mistrza na wielkoformatowych ekranach, czy też pokazy ożywionych obrazów w ramach seansów wirtualnej rzeczywistości.

Projekt ten powstał jako kontynuacja myśli twórczej samego Beksińskiego, dla którego wykorzystywanie nowych technologii na potrzeby sztuki było rzeczą naturalną.

Do stworzenia projektu zaangażowani zostali uznani artyści sztuk wizualnych. Prezentacja prac w olbrzymich formatach, jednocześnie udźwiękowiona - ilustrowana odpowiednią muzyką, pozwala na dogłębną kontemplację dzieł z dbałością o każdy detal, a także wyzwala nowe nieodkryte wcześniej emocje związane ze sztuką artysty pochodzącego z Sanoka.

Integralną częścią wystawy jest również strefa Virtual Reality, gdzie za pomocą okularów VR widz może wejść “do środka obrazów” Beksińskiego i znaleźć się wewnątrz świata namalowanego przez mistrza. Całość składa się na niezwykle ciekawą i ekscytującą wystawę, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom odbiorców sztuki poprzez pobudzenie wielu zmysłów.

Sztuka Zdzisława Beksińskiego, prezentowana w ostatnich latach m.in. w Brukseli, Wiedniu, Sztokholmie oraz Chicago, ostatni raz gościła w Rzeszowie przy okazji pamiętnego koncertu, połączonego z wystawą w Filharmonii Rzeszowskiej w lutym 2012 roku.

Widowisko ma na celu przedstawienie twórczości Zdzisława Beksińskiego w sposób odpowiadający dzisiejszym oczekiwaniom widza.

Wystawa współorganizowana jest przez Miasto Sanok, Muzeum Historyczne w Sanoku, Fundację Beksiński oraz Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów.


Wystawa czasowa, odbywać się będzie tylko przez dwa tygodnie, w dniach od 8 do 22 października, w godzinach 13:00 – 20:00. Millenium Hall, poziom 2.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.