W Rzeszowie wykryto 41 nowych zakażeń koronawirusem. Nowe ognisko wykryto na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego - informuje nas Dorota Gibała, rzecznik WSSE w Rzeszowie.
Na terenie Uniwersytetu Rzeszowskiego w związku z przeprowadzonymi badaniami przesiewowymi u 7 studentów wykryto zakażenie koronawirusem. Obecnie trwa dochodzenie epidemiologiczne. - Badaniami byli objęci głównie studenci wydziału lekarskiego i prawdopodobnie wśród nich znajdują się wszyscy zakażeni - mówi nam dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wszyscy przebadani studenci są objęci nadzorem epidemiologicznym. Zgodnie z procedurami ustalana też jest lista osób, z którymi mieli kontakt. - Mamy na Uniwersytecie specjalną infolinię, gdzie na bieżąco spływają informacje na temat koronawirusa - informuje nas rzecznik. Jak mówi, na tę chwilę nie ma informacji o zarażonych wykładowcach.

Dużą ilość nowych zakażeń potwierdzono także w rzeszowskich szpitalach. Najwięcej wykryto na terenie Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2. Od wczoraj przybyło tam aż 27 chorych. Łącznie jest to 60 osób, w tym 40 z personelu medycznego i pomocniczego oraz 20 pacjentów. Wszystkie osoby ze styczności objęto kwarantanną.

Trzy nowe przypadki koronawirusa potwierdzono także w szpitalu Pro-Familia. Łącznie zakażonych jest już 37 osób, w tym 34 z personelu medycznego i 3 osób z kontaktu.

Natomiast po dwa nowe zakażenia potwierdzono w Szpitalu Miejskim oraz w szpitalu MSWiA.