W meczu rewanżowym rozegranym awansem KS Developres Rzeszów pokonał na wyjeździe DPD Leginovia Legionowo. MVP spotkania została Alexandra Lazić.
Ledwo Rzeszowianki w ostatni piątek siatkarki z Legionowa na własnej hali 3:0, a w środę znów przyszło się zmierzyć tym zespołom. I to znów rysice pokazały pełną dominację nad rywalkami. Udowodniły też ponownie, że są najlepszym zespołem w lidze punktującym na bloku.

Składy zespołów:
DPD Legionovia Legionowo: Tokarska (13), Souza (15), Marin (13), Szczyrba (8), Stafford (9), Dąbrowska, Lemańczyk (libero) oraz Szymańska, Matejko, Majkowska (1), Zdovc Sporer

KS Developres Rzeszów: Polańska (1), Krajewska (1), Rasińska (11), Blagojević (12), Efimienko-Młotkowska (8), Lazić (19), Krzos (libero), Przybyła (libero) oraz Grabka, Van Ryk (18), Kaczmar, Stencel (10), Fidon-Lebleu

MVP spotkania Alexandra Lazić


Początek spotkanie lepiej zaczął się dla siatkarek z Legionowa, które bardzo dobrze grały w obronie i wykorzystywały błędy rzeszowianek (5:3). W ataku pewnie punktowały Juliet Oliveira Souza oraz Jessica Riveiro, a przewaga Legionowii ciągle wzrastała (11:7). Jednak rysice zdołały zniwelować straty, dzięki zagrywce Magdaleny Grabki (15:15), lecz nie na długo. W dalszej części spotkania, po autowym ataku Alexandry Lazić, ponownie gospodynie objęły prowadzenie (18:15). Po zaciętej końcówce seta ostatecznie triumfowały siatkarki z DPD Legionovi Legionowo po skutecznym ataku Riveiro (28:26).

W drugiej partii gospodynie poszły cios za ciosem i znów lepiej zaczęły seta (2:0). Jednak dzięki skutecznym atakom Kiery Van Ryk rzeszowianko szybko udało się zniwelować tą stratę (7:7). Między zespołami wywiązała się walka o każdy punkt. Żadna ze stron nie zamierzała wstrzymać ręki. Dopiero w końcówce seta przyjezdnym udało się osiągnąć przewagę i wygrać drugiego seta 19:25.

Ale trzeciego seta to rzeszowianki znacznie lepiej zaczęły. Brak kończącego ataku po stronie gospodyń był największym problemem, a co za tym idzie powiększeniem przewagi naszego zespołu (10:3). Marta Krajewska mogła swobodnie rozgrywać dzięki skutecznym przyjęciom oraz obronie, dzięki czemu rzeszowianki szybko wypracowały sobie wysoką przewagę 15:8.Dalej już tylko ten wynik powiększały. Trzecia partia zakończyła 25:16.

Czwarta partia ponownie rozpoczęła się od wyrównanej walki (8:8). Jednak po chwili rzeszowianki znów wypracowały sobie wysoką przewagę 14:8. Zawodniczki Legionovii popełniały coraz więcej błędów, natomiast Rysice czujnie grały w bloku, ale też i w ataku (19:11). Ostatni punkt w tym meczu zdobyła Zuzanna Efimienko-Młotkowskiea i tym samym zakończyła ostatniego seta 25:18.