Od soboty wszystkie duże miasta, w tym m.in. Rzeszów, znajdą się w czerwonej strefie. Rząd ma ogłosić dzisiaj nową listę.
Na liście powiatów objętych czerwoną strefą znajdą się wszystkie miasta wojewódzkie, w tym min. Warszawa, Kraków i Rzeszów. Restrykcjami ma być objęta stolica każdego województwa.
Ponadto na nowej liście znajdzie się więcej miast - chodzi o te dawniej zwane wojewódzkimi. W sumie lista zawiera ona ponad sto pozycji, w tym kilkadziesiąt to miasta na prawach powiatu. Oprócz Rzeszowa w czerwonej strefie jest też miasto Przemyśl oraz powiaty: brzozowski, dębicki, jarosławski, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, przemyski, przeworski, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, sanocki, strzyżowski, leski. TO ponad połowa podkarpackich powiatów.

Obostrzenia w czerwonej strefie

Wprowadzenie miasta do czerwonej strefy oznacza dodatkowe obostrzenia. Jest to m.in. zakaz organizacji imprez sportowych z udziałem publiczności, mniej osób w komunikacji miejskiej oraz bary i restauracje zamykane po godzinie 22.Nowe obostrzenia w czerwonej strefie


Kolejny rekord zakażeń

W czwartek w całym kraju odnotowano nowy rekord zakażeń koronawirusem - ponad 8000. Na na Podkarpaciu zanotowano ponad 400. Więcej o tej sprawie przeczytacie państwo tutaj: Na Podkarpaciu ponad 400 nowych zakażeń koronawirusem