Pandemia koronawirusa uderzyła w branżę filmową, dystrybucję, ale przede wszystkim kina - takie jak rzeszowska „Zorza”. Bez wsparcia widzów kino przy ul. 3 Maja może przestać istnieć i nie jest to nierealny scenariusz.
Mamy do czynienia z największym kryzysem gospodarczym od lat. W połowie marca zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Kultury - kino Zorza zostało zamknięte na trzy miesiące. W międzyczasie brało udział w ogólnopolskiej akcji #wspieramykinapolskie. Widzowie bardzo pomogli nam w tym trudnym momencie, dzięki czemu mogliśmy otworzyć kino 6 czerwca. Niestety zbyt niska frekwencja spowodowała, że jesteśmy zaniepokojeni przyszłością kina i jego utrzymaniem - wyjaśnia Katarzyna Kazanecka z Kina Zorza.

Kino "Zorza" jest kulturalnym miejscem na mapie Rzeszowa. To w nim pokazywane są premiery filmów artystycznych z całego świata, gdzie odbywają się różne cykle filmowe tj.: DKF Zorza, Babski Wieczór, Zorza w Ciemno, Festiwal Wiosna Filmów, koncerty oraz transmisje oper i wystaw. Specyficzny układ sali oraz wystrój buduje tam wyjątkowy klimat.

Sala studyjna kina "Zorza" Fot: Kino "Zorza"


Zakup Voucher i uratuj kino

Akcja "Ocalmy Zorzę" ma na celu uratowanie rzeszowskiego kina i dać mu drugie życie.

W następnym roku kino Zorza będzie obchodzić jubileusz 65-lecia, jednak bez pomocy widzów możemy nie przetrwać do tego czasu. Dlatego zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie kina przez zakup vouchera. Ma on charakter otwarty i można go wykorzystać na dowolny seans filmowy przez cały rok - od momentu zakupu - zaznacza Kazanecka.

Pojedynczy voucher kosztuje 17 zł, w przypadku chęci zakupu pięciu voucherów cena wynosi 15 zł od sztuki. Więcej informacji na stronie kina: Kino Zorza