Andrzej Duda zdecydowanie wygrał na Podkrpaciu. Pozostali kandydaci zostali daleko w tyle. PKW podała oficjalne dane z regionów.
Państwowa Komisja Wyborcza podała najnowsze dane na temat wyborów prezydenckich po przeliczeniu 99,8% głosów z poszczególnych komisji. Na Podkarpaciu zdecydowanie wygrał Andrzej Duda z wynikiem 61%. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Trzaskowski z 16%. Podobne wyniki zanotowali Szymon Hołownia (9,4%) oraz Krzysztof Bosak (8,9%). Zaś daleko w tyle zostali Władysław Kosiniak-Kamysz (2,6%) oraz Robert Biedroń (1,4%). Pozostali kandydaci łącznie zdobyli niecały 1% głosów. Frekwencja w naszym województwie wyniosła 63,3%.

A teraz przyjrzyjmy się, jak to wyglądało w powiecie rzeszowskim i w samym Rzeszowie. Tutaj urzędujący prezydent zdobył jeszcze większe poparcie, bo aż 63,7% głosów. Na drugim miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z wynikiem 12,2%. Z kolei na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Bosak z wynikiem 10,2% głosów. Następnie na tej liście znaleźli się Szymon Hołownia (9,7%), Władysław Kosiniak-Kamysz (2,4%) oraz Robert Biedroń (1%). Frekwencja wyniosła 68,4% uprawnionych do głosowania.

Dla porównania w całym województwie najwyższa frekwencja była w samym mieście Rzeszów (68,7%), a najniższa w powiecie bieszczadzkim (56,7%).