W niedzielę, 25 października, w Makowisku (pow. jarosławski) przed godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 865 relacji Jarosław-Lubaczów, doszło do tragicznego w skutkach wypadku, w którym zginęła 16-letnia mieszkanka powiatu jarosławskiego.
Jak wstępnie ustalili policjanci, 18-letni mieszkaniec powiatu jarosławskiego, kierujący mercedesem, prawdopodobnie jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał do przydrożnego rowu i dachował. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 16-letnia pasażerka tego pojazdu. Kierujący oraz dwóch pasażerów w wieku 17 lat, nie odnieśli obrażeń.

Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe, mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego wypadku. Droga w tym, miejscu przez kilka godzin była nieprzejezdna.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość czy prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych.

- Kierowco zwolnij, zachowaj maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii. - apeluje podkarpacka policja.