Do końca roku powinien być gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę tunelu pod rondem na Pobitnem. Opóźnienie wynika z powodu pandemii koronawirusa.
W 2019 roku władze Rzeszowa wskazały wykonawcę na opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy tunelu pod rondem Pobitno. Projekt wraz z pozwoleniem miał być gotowy do maja 2020. Tego terminu jednak nie udało się dotrzymać.

Na wczorajszej sesji Rady Miasta wiceprezydent Marek Ustrobiński tłumaczył, że termin tej inwestycji się wydłuża. Spowodowane jest to problemami administracyjnymi związanymi z pandemią koronawirusa.

- Niestety pandemia koronawirusa opóźnia wiele miejskich inwestycji, także tą. Do końca roku powinniśmy mieć gotowy projekt wraz z pozwoleniem na budowę. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem na początku przyszłego roku, chcemy ogłosić przetarg na budowę, który wyłoni wykonawcę - tłumaczył na wczorajszej sesji Rady Miasta Marek Ustrobiński.

Rozbudowa ronda obejmuje wybudowanie tunelu na kierunku północ-południe. Ma to na celu zmniejszenie ruchu na rondzie, które jest jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Rzeszowie, a w konsekwencji ułatwienie dojazdu do niego. Władze chcą także wybudować oświetlenie, chodnik o szerokości 2 m. oraz ciąg rowerowo-pieszy na szerokość 3,5 m.

Miasto wycenia koszt tej inwestycji na ok. 80 - 100 mln zł.