Uniwersytet Rzeszowski został akademickim mistrzem Polski w siatkówce. W finałowym meczu w Krakowie Rzeszowianie pokonali Politechnikę Opolską 3:0.
- Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się takiego sukcesu. Jest to nowa, młoda, ambitna drużyna, która razem w rozgrywkach akademickich funkcjonuje dopiero od tego sezonu. Przeprawa była ciężka, przegraliśmy jeden mecz w grupie z UMCS-em Lublin, ale jednak udało nam się zająć pierwsze miejsce, dzięki czemu byliśmy lepiej rozstawieni - mówił trener rzeszowskiej drużyny Wojciech Bajorek.

W poprzednich latach w Akademickich Mistrzostwach Polski siatkarzy startowało wielu zawodników z klubów PlusLigi, a nawet reprezentacji Polski. Tym razem, z powodu terminu mistrzostw, nie mogli oni przyjechać do Krakowa.

- Zasłużyliśmy na to miejsce. Wynik finału, mimo że 3:0, to jednak ciężko wywalczony. Trzeci set meczu finałowego prawie oddaliśmy, po tym całym maratonie zmęczenie już dawało o sobie znać. Ostatecznie nie daliśmy za wygraną i się cieszymy. Jest po prostu super - dodawał Piotr Świeczka, jeden z zawodników mistrzowskiej ekipy.

Rzeszowianie w finale pokonali graczy Politechniki Opolskiej, którzy nie kryli rozczarowania wynikiem.

- Ten srebrny medal to dla nas wielki sukces, choć chcieliśmy bardzo wywalczyć ten złoty medal. Chyba najbardziej nam szkoda finałowego trzeciego seta, dopiero tam się obudziliśmy, ale trudno. Przeciwnik okazał się lepszy - mówił Kamil Nowak z Politechniki Opolskiej.

Końcowa klasyfikacja akademickich mistrzostw Polski w siatkówce:
1. Uniwersytet Rzeszowski
2. Politechnika Opolska
3. Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie
4. Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
5. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy
6. Uniwersytet Warszawski
7. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
8. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
9. Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
10. Politechnika Gdańska
11. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
12. Politechnika Lubelska
13. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.