W Rzeszowie powstaje już drugie izolatorium dla chorych na koronawriusa. Będzie ono zlokalizowane w Hotelu Prezydenckim. Docelowo ma się tam znaleźć 127 wolnych miejsc.
Przy współpracy z Medykiem w Rzeszowie powstaje już drugie izolatorium dla pacjentów zakażonych koronawirusem. Pierwszy takie obiekt powstaje już w hotelu Ostoya w Jasionce. Więcej o tej sprawie pisaliśmy tutaj: Koronawirus. W Jasionce powstaje izolatorium dla 300 chorych

Teraz drugie takie miejsce powstaje na terenie Hotelu Prezydenckiego. Ma to być miejsce, w którym medycy ze szpitali zakaźnych i jednoimiennych leczących tylko pacjentów z objawami COVID19 z całego województwa.

Dodatkowo, w drugiej części hotelu, zostało wyznaczone również drugie izolatorium dla osób skierowanych na kwarantannę przez szpital czy lekarza podstawowej opieki zdrowotnej do izolacji.

Docelowo ma się tam znaleźć 135 wolnych miejsc.

Pod numerem telefonu 517 306 368 jest całodobowy nr kontaktowy do izolatorium.

- Nie jest to w żaden sposób spowodowane tym, że na Podkarpaciu zaczyna brakować miejsc dla osób chorych na koronawirusa bądź też kierowanych na kwarantannę. W tej sprawie chcemy po prostu dmuchać na zimno. Lepiej mieć tych miejsc za dużo, niż potem głowić się, kiedy będzie stan alarmowy - mówi nam Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego NFZ.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.