Podkarpackie Centrum Innowacji oraz Boeing zapraszają uczniów szkół ponadpodstawowych z regionu do udziału w warsztatach budowy balonów stratosferycznych "StratoSTEM".
Celem inicjatywy jest zainspirowanie uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa podkarpackiego do rozwijania swoich umiejętności, szczególnie w kierunkach technicznych. W ramach projektu uczestnicy zajmą się przygotowaniem projektów i prowadzenia eksperymentów naukowych z zakresu tematyki kosmicznej. Drugim obszarem jest rozwijanie ich umiejętności miękkich poprzez pracę zespołową i projektową.

- Bardzo się cieszę, że możemy zaproponować uczniom z Podkarpacia kolejne narzędzie pozwalające rozwinąć skrzydła oraz skłonić ich do realizacji projektów w obszarze tematyki lotniczej i kosmicznej. Jeszcze bardziej cieszy partner, z którym przystępujemy do współpracy. Boeing to marka z najwyższej półki oraz prawdziwy certyfikat jakości tego przedsięwzięcia - zaznaczył Michał Tabisz, prezes PCI.

- Według naszych prognoz, w ciągu następnych 20 lat przemysł lotniczy będzie potrzebował około 2 milionów nowych pracowników. Jednym z kluczowych elementów globalnej strategii Boeinga jest inwestowanie w inicjatywy edukacyjne, które mają przygotowywać do rozpoczęcia przygody z lotnictwem kolejne pokolenia innowatorów i inżynierów. Nasz zespół na Podkarpaciu cały czas się rozwija i mam nadzieję, że udział w programie StratoSTEM zainspiruje uczestników do tego, by w przyszłości rozpoczęli swoją zawodową drogę właśnie z nami - powiedziała Honorata Hencel, dyrektor zarządzająca Boeinga w Polsce i Ukrainie.

Projekt jest wynikiem współpracy PCI z firmą Boeing nawiązanej przy okazji hackathonu NASA Space Apps Challenge oraz Akademii ProtoLab - w ramach której eksperci amerykańskiej firmy pełnili funkcję mentorów.

- Uzupełnieniem programu jest szkolenie dla nauczycieli oraz stworzenie materiałów edukacyjnych, których celem będzie ich zainspirowanie, a także przekazanie wiedzy dotyczącej możliwości wykorzystania balonów do edukacji - dodaje Barbara Ślęk-Wojtowska, koordynatorka projektu z ramienia PCI.

W ramach przedsięwzięcia, w czterech szkołach regionu zaplanowano spotkania z ekspertami Boeinga, którzy opowiedzą o tym jak wygląda praca inżyniera i jak planować w tym kierunku swoją ścieżkę zawodową. Odbędą się także warsztaty oraz obóz treningowym w Akademickim Ośrodku Szybowcowym Politechniki Rzeszowskiej w Bezmiechowej.

W projekcie będzie mogło wziąć udział 28 osób. Będą to cztery zespoły sześcioosobowe wraz z 4 opiekunami. 50 szkół ponadpodstawowych z regionu otrzyma materiały edukacyjne i raporty z badań w formie drukowanej. Natomiast 80 osób z 4 szkół ponadpodstawowych będzie uczestniczyć w spotkaniach z ekspertami Boeinga.

Rejestracja odbywa się poprzez: Program edukacyjny StratoSTEM

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.