Rzeszowscy policjanci wyeliminowali z ruchu kolejnych kierowców. Kierujący peugeotem miał ponad 2.6 promila alkoholu w organizmie, a kierujacy mercedesem zignorował sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.
W czwartek 20 czerwca godz. 17, funkcjonariusze ruchu drogowego otrzymali informację, że w Trzebusce, kierujący peugeotem wjechał do rowu i najprawdopodobniej jest nietrzeźwy. Mundurowi pojechali to sprawdzić. Na miejscu sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że 53- latek był pijany. Miał ponad 2,6 promila.

Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W najbliższy czasie usłyszy zarzut popełnienia przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.

Wieczorem, o godz. 20, na ul. Chodkiewicza w Rzeszowie, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierujacego mercedesem. Podczas sprawdzania w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 51-letni mieszkaniec Rzeszowa złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Postanowieniem Sądu Rejonowego w Rzeszowie mężczyzna do stycznia 2026 roku ma aktywny zakaz kierowania pojazdami.

51-latek musi teraz liczyć się z konsekwencjami swojego postepowania. Za niestosowanie się do orzeczonych środków karnych, kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.