Łącznie 76 respiratorów oraz 83 kardiomonitorów trafi do szpitali na Podkarpaciu. Będzie to kolejna pomoc wojewody Ewa Leniart dla placówek medycznych w regionie.
Na wczorajszej konferencji prasowej wojewoda Ewa Leniart, wraz z dyrektorem Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy Przemysław Wojtys oraz zastępcą dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Jakubem Dzikiem poinformowała o otrzymaniu kolejnego sprzętu z Agencji Rezerw Materiałowych do walki z koronawirusem.

- Na bieżąco staramy się wspierać nasze podmioty lecznicze. Najnowsza dostawa łącznie obejmie 76 respiratorów oraz 83 kardiomonitorów. Będzie ona przekazywana do placówek medycznych za pośrednictwem 3 Podkarpackiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej - mówiła wojewoda Ewa Leniart.

Zaznaczyła również, że do szpitali nieustannie płynie pomoc w postaci maseczek, kombinezonów oraz rękawiczek.

Potrzebny sprzęt będzie dostarczany w dwóch transzach. - Pierwsza pomoc, która trafiła do szpitali w zeszłym tygodniu, pozwoliła na utworzenie dodatkowych miejsc dla osób zakażonych koronawirusem - dodawała wojewoda.

Od wybuchu pandemii do placówek medycznych na Podkarpaciu trafiło łącznie:
- niespełna 200 000 szt. kombinezonów;

- ponad 100 000 szt. masek najwyższej klasy FFP3

- niespełna 400 000 szt. masek klasy FFP2

- niespełna 3 000 000 szt. masek chirurgicznych

- ponad 2 100 000 szt. rękawiczek ochronnych

- 200 000 szt. fartuchów

- 150 000 szt. osłon na buty