Zdrowie to największe marzenie wszystkich chorych dzieci. Nie zastąpi go miś ani nowe klocki. Dlatego tak ogromnie ważna w naszej akcji jest zbiórka na budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci chorych na raka.
Fundacja Z Serca Dla Serca zbiera środki na budowę Domu Hospicyjnego dla Dzieci chorych na raka. Na drugi etap budowy, czyli stan surowy budynku, potrzebnych jest ponad 800 000 zł. Można im pomóc przez stronę https://domaniolkow.pl/ lub https://www.siepomaga.pl/domaniolkow. Akcja trwa do końca roku.

Hospicyjny Dom Aniołków to akcja zbiórkowa, która ma jeden cel – budowę Domu Hospicyjnego dla dzieci w Zaleszanach w pow. stalowowolskim. Na styku trzech województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego jest wielka luka na mapie hospicjów.
W sierpniu ruszyła budowa Domu Hospicyjnego dla dzieci w gminie Zaleszany. Pierwszy etap prac, czyli fundamenty ma zostać zrealizowany do końca 2020 roku. Wciąż potrzebne są jednak środki na dalsze etapy inwestycji, która powstaje dzięki wsparciu darczyńców. Zadanie koordynuje Fundacja z Serca Dla Serca.

Hospicyjny Dom Aniołków powstaje w miejscowości Skowierzyn w gminie Zaleszany na 1,5-hektarowej działce. Budynek Domu Hospicyjnego zajmie obszar pół hektara, pozostała część działki przeznaczona zostanie m.in. na park i plac zabaw. W ramach podjętej inicjatywy zbudowany zostanie parterowy budynek z poddaszem, w którym będzie miejsce dla czterdzieściorga dzieci zmagających się z chorobą nowotworową.

Mikołaj w Hospicjum


Proszę sobie wyobrazić, że każde dziecko cierpiące na nowotwór otoczone jest bliskością, ciepłem i miłością. Ma zapewniony najwyższy poziom opieki medycznej, psychologicznej oraz duchowej. Tu nie ma sal – są pokoje. A w nich kolorowe ściany, dziecięce malunki, biurko, wygodny fotel. To będzie miejsce, gdzie placówka medyczna staje się Domem. Tu szczególnie mocno wyczekuje się momentów odskoczni od niełatwej codzienności – mówi założyciel i prezes Fundacji Karol Czernecki.

Dom będzie przystanią w chorobie, gdzie pacjenci odzyskują siły. To jest marzenie Fundacji, które każdy, kto ulżyć chorym dzieciom, może pomóc zrealizować.

Obecna sytuacja pandemii pokazuje jeszcze bardziej, jak tego typu placówki są bardzo potrzebne. Wciąż powraca do mnie pytanie: co w obecnej sytuacji mają zrobić pacjenci onkologiczni, którzy pozostawieni są często sami sobie? - kontynuuje Czernecki. - Dlatego obecna sytuacja tylko umacnia nas w dążeniu do jak najszybszego wybudowania Hospicyjnego Domu dla Dzieci chorych na raka.