Policjanci z Rzeszowa zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy okradali mieszkania, jednocześnie podając się za pracowników administracji. W ten sposób okradli 5 mieszkań na kwotę ok. 19 tys. zł.
Od stycznia tego roku policjanci z wydziału kryminalnego w Rzeszowie pracowali nad ustaleniem tożsamości mężczyzn podejrzeniach o okradanie mieszkań. Sprawcy wchodzili do mieszkań, podając się za pracowników administracji. W tym czasie jeden z nich zajmował właścicieli, natomiast drugi wynosił pieniądze oraz biżuterię.

Pracujący nad sprawą kryminalni, ustalili mężczyzn podejrzewanych o jedną z takich kradzieży, do której doszło w czerwcu. Zostali oni zatrzymani w ubiegły wtorek. Okazało się, że sprawcami są 24 i 36-latek, na dodatek bez stałego miejsca zamieszkania.

Policjanci szybko ustalili, że sprawcy odpowiadają za podobne tego typu zdarzenia, a 24-latek został rozpoznany przez innych pokrzywdzonych. Z ustaleń policji wynika, że podejrzani od stycznia tego roku mogli okraść nawet 5 mieszkań na łączną kwotę 19 tys. złoty.

Okazało się także, że sprawcy byli już karani za podobne tego typu zdarzenia. Postawiono im po 4 zarzuty popełnione w warunkach recydywy. Dodatkowo przy 36-latku znaleziono drobną ilość marihuany.

Sprawcy zostali przesłuchani już przez Prokuraturę Rejonową w Rzeszowie. Zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, poręczenia majątkowego, zakazu opuszczania kraju połączonego z zakazem wydania paszportów.