W kolejnym meczu ligowym na własny obiekcie Apklan Resovia mierzyła się ze spadkowiczem z Ekstraklasy, Arką Gdynia, która zawodzi w tym sezonie oczekiwania kibiców.

Składy

Arka Gdynia: Kajzer- Danch, Marcjanik, Kwiecień, Marciniak- Deja- Młyński, Drewniak, Letniowski, Żebrowski- Wolsztyński
Ławka rezerwowych Arki: Krzepisz - Soszyński, Jankowski, Ślesicki, Markiewicz, Łabojko, Boniecki, Soboczyński, Wawszczyk

Apklan Resovia: Daniel- Persak, Domoń, Mikulec, Zalepa- Wasiluk- Rogalski, Kuczałek, Płatek, Adamski- Twardowski
Ławka rezerwowych Resovii: Lakotka, Kantor, Kałaska, Hebel, Geniec, Feret, Demianiuk, Czernysz, Brychlik

Sędziowie: Kruczyński (Żywiec) oraz Rokosz, Jakowenko

Przebieg spotakania

Mecz został poprzedzony minutą ciszy m.in. na cześć Adama Musiała. W bogatej karierze piłkarskiej zdobył on m.in. Puchar Polski z Arką Gdynia w 1979 roku. Mecz ze środka rozpoczęła Resovia. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Drewniaka,Daniel minął się z piłką, ale wyręczył go jeden z obrońców i piłka nie wpadła do siatki. W 4 min strzelał Domoń, jednak w boczną siatkę. W 5 min nieudane dośrodkowanie Marciniaka. Od własnej bramki gospodarze. W 7 min żółtą kartką ukarany został Marciniak. W 10 min Kwiecień dobrze blokował Adamskiego aż pomocnik gospodarzy "wyjechał" z piłką poza linię końcową. Początkowe fragmenty meczu dość wyrównane i gra obu ekip mogła się podobać. W 11 min atak gospodarzy został wybroniony przez Kajzera. W 15 min niecelny strzał Żebrowskiego. W 22 min, po dośrodkowaniu z narożnika boiska Płatka upadł w polu karnym Twardowski. Sędzia nakazał grać dalej. W 24 min ciekawie rozegrany rzut wolny przez Arkę, ale niecelne podanie wzdłuż pola karnego Młyńskiego. W 38 min po wrzucie z autu Dancha w pole karne Letniowski doszedł do piłki, ale nie zdołał złożyć się do strzału. W 42 min 100-procentowa okazja na gola, ale Wolsztyński spudłował głową po dośrodkowaniu Żebrowskiego, który przejął piłkę wybitą po wrzutce z narożnika boiska Letniowskiego. Minutę później Arka Gdynia strzela gola. Zdobywcą bramki Deja. Adam nabiegł na odbitą piłkę i uderzył ją natychmiast, bez przyjęcia, mimo że do bramki było ponad 25 metrów. Piłka wpadła w lewy róg bramki.

Spadkowicz na drodze Resovii
Piłkarze przed meczem


Fatalnie drugą połowę rozpoczyna Resovia. Wydawało się, że jest po akcji, bo Daniel złapał piłkę po uderzeniu z rzutu wolnego Drewniaka, ale sędzia odgwizdał faul na Kwietniu. Rzut karny dla Arki, który pewnie został wykorzystany. Zdobywcą bramki Leniowski z rzutu karnego. Pewny strzał w prawy róg bramki. Żółtą kartką został ukarany Twardowski, gdyż to on faulował Kwietnia. W 52 min Marciniak nie pozwolił na dośrodkowanie Adamskiemu w pojedynku dwóch "17". W 55 min Apklan Resovia przeprowadziła pierwszą zmianę. Boisko opuścił Twardowski, w jego miejsce wszedł Demianiuk. W 57 min zablokowany strzał Wasiluka. Rzut rożny mieli gospodarze, Deja wybił jednak piłkę po dośrodkowaniu Płatka z narożnika boiska. W 57 min Domoń z autu w pole karne Arki wrzucił piłkę, ale znów padła ona łupem Deji. W 61 min gospodarze domagali się rzutu karnego, gdyż przewrócił się Mikulec, sędzia nakazał grać dalej. W 64 min boisko opuszcza Adamski, w jego miejsce wchodzi Czernysz. W 66 min zablokowany strzał z rzutu wolnego Deji, a dobitka Młyńskiego obok słupka. W 70 min niecelny strzał Mikulca. Resovia stara się atakować, ale w drugiej połowie nadal bez celnego strzału, a w cały meczu oddała taki tylko jeden. W 74 min podwójna zmiana, boisko opuszcza Wolsztyński oraz Rogalski, w ich miejsce wchodzą Jankowski oraz Hebel. Mało ciekawy mecz po przerwie, Arka zadowolona z bezpiecznego prowadzenia nie forsowała tempa, a Resovia, choć się starała, nie miała pomysłu na skuteczny atak. Trzy zmiany u gości: Letnioswskiego, Żebroskiego i Młyńskiego zastępują Soszyński, Wawsczyk i Boniecki. Jeszcze w 93 min bramkę kontaktową zdobywa Hebel, ale sędzia kończy mecz. Mecz kończy się wynikiem 1:2. Mimo że końcówka była dość senna, sam mecz mógł się podoba.