Łącznie trzy niedzielę w grudniu będą mieli obywatele na zrobienie zakupów. Sejm przegłosował wczoraj nowelizację ustawy, która zakłada otwarcie galerii handlowych i sklepów 6 grudnia.
Łącznie 444 posłów głosowało za nowelizacją ustawy antycovidowej, która zakłada otwarcie galerii handlowych, za tydzień - 6 grudnia br.

- Okres przedświąteczny, zwłaszcza przed Świętami Bożego Narodzenia, jest okresem, w którym liczba klientów dokonujących zakupów jest znaczna. Aby rozłożyć ten proces w czasie, a tym samym zmniejszyć liczbę klientów robiących zakupy w tym samym czasie, zasadne jest wprowadzenie dodatkowej niedzieli handlowej w dniu 6 grudnia 2020 r. Z jednej strony umożliwi to zachowanie ograniczeń sanitarnych w związku z trwającą epidemią, a z drugiej strony będzie miało pozytywny wpływ na przedsiębiorców, przyczyniając się do poprawy ich sytuacji finansowej - czytamy w uzasadnieniu.

Oprócz 6 grudnia, galerie handlowe będą otwarte jeszcze 13 oraz 20 grudnia 2020.

- Jest to jednorazowa zmiana, wynikająca z wyjątkowej sytuacji w tym roku. Nasz rząd bardzo troszczy się o wszystkie grupy zawodowe - tak mówił Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.