Nic nie dała na razie zmiana trenera w ekipie Apklan Resovii Rzeszów. W meczu z Korona Kielce przegrali oni 1:0 i ich sytuacja w tabeli robi sie coraz gorsza.

Składy

Korona Kielce: Długosz, Grzelak, Kaczmarski, Kiełb (C), Kordas, Kozioł (B), Petrovic, Podgórski, Szymuski, Thiakane, Tzimopoulos
Rezerwowi: Basiuk, Cetnarski, Diaz, Firlej, Górski, Lisowski, Łysiak, Osobiński, Szywacz

Apklan Resovia: Zapytowski (B), Adamski, Demianiuk, Geniec, Hebel, Kuczałek, Mikulec, Persak, Rogalski, Wasiluk, Zalepa
Rezerwowi: Brychlik, Czernysz, Daniel, Dziubiński, Feret, Kantor, Kiełbasa, Płatek, Twardowki

Przebieg meczu

Mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci zmarłego w środę wielkiego Diego Armando Maradony. W 3 min Rafał Grzelak głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale defensor Korony strzela wprost w bramkarza gości. Kilka chwil później Hebel z rzutu wolnego trafia w mur, piłka jednak wraca pod jego nogi i uderza drugi raz, ale pewnie łapie Marek Kozioł. Kiełb sprzed pola karnego, ale bardzo dobra interwencja Zapytowskiego w 10 min. Natychmiastowa odpowiedź Resovii. Strzela Rogalski, czujny jednak Marek Kozioł, który odbił piłkę na rzut rożny. Po stałym fragmencie gry uderzenie piłkarza gości przeleciało obok słupka. W 18 min Mocny strzał Thiakane, ale nad poprzeczką. W 20 min żółta kartka dla Iwo Kaczmarskiego za faul w środku pola. W 33 min Kiełb z rzutu wolnego, ale nad poprzeczką. Kilka minut później bardzo ładna akcja kieleckiego zespołu zakończona strzałem Kiełba, ale kapitan Korony nad bramką. W 42 min Rafał Mikulec ogląda żółtą kartkę.

Druga połowa rozpoczyna sie od zmiany. Przemysław Brychlik zastąpił Dawida Rogalskiego. W 48 min Thiakane strzela, ale wprost w Zapytowskiego. 51 min. Schodzi Hebel, a za niego Płatek. W 53 min Długosz przed pustą bramką, ale nie trafia. Piłka przeleciała nad poprzeczką. 62 min, dwie zmiany w drużynie gości. Karol Twardowski i Szymon Feret wchodzą za Cezarego Demianiuka oraz Radosława Adamskiego. W 62 min Jakub Persak ukarany żółtą kartką. 5 min później dwie zmiany także w Koronie. Paweł Łysiak i Maciej Firlej meldują się na boisku, a schodzą Zvonimir Petrović oraz Wiktor Długosz. Pada bramka dla gospodarzy. W 70 min najpierw strzelał Maciej Firlej, ale piłka spadła pod nogi Thiakane, a ten nie dał szans bramkarzowi gości. W 75 min Podgórski. Świetna parada Zapytowskiego. W 78 min Rafał Grzelak ukarany żółtą kartką. Kilka chwil kolejna kara indywidualna. Żółty kartonik dla Przemysława Brychlika. W 87 min Thiakane strzela, ale nad poprzeczką. Ależ szczęście Korony. W 89 min strzał piłkarza gości ląduje na poprzeczce. W 90 min Korona blisko podwyższenia prowadzenia. Głową strzela Firlej, ale odbija z najwyższym trudem Zapytowski.