Mieszkańcy małej wsi w Gminie Boguchwała pytają co z obiecanym oświetleniem drogi w ich miejscowości. Oświetlenie obiecał jeszcze poprzedni burmistrz, ale od tego czasu cisza.
Kilka dni temu w artykule: Wymiana wiat przystanków komunikacji miejskiej pisaliśmy o realizacji kolejnego projektu w ramach Obywatelskiego Budżetu w Gminie Boguchwała. W związku z tym pojawiły się liczne pytania, czy mieszkańcy Lutoryża mogą liczyć na realizacje starej obietnicy odnośnie budowy oświetlenia przy jednej z gminnych dróg.

Obietnicę tą złożył jeszcze poprzedni burmistrz gminy. I oświetlenie powstało, ale... w zupełnie innym miejscu. Wywołało to spore poruszenie wśród mieszkańców. Wspomniany fragment drogi nie jest zupełnie oświetlony i jak mówią mieszkańcy, wracanie po zmroku, jest tutaj niezwykle niebezpieczne.

Mieszkańcy walczą o oświetlenie
Jeden z fragmentów drogi


- Teraz gdy słońce zachodzi dużo wcześniej niż podczas lata i wraca się z pracy zupełnie nic nie widać w tym miejscu. Ciężko jest iść kiedy widzimy nie dalej jak na pół metra- powiedziała mi Pani Maria, mieszkanka wspomnianej wsi -Jedyne światło dają przejeżdżające od czasu do czasu samochody.

Fakt, na tym nieco ponad kilometrowym odcinku po zmroku jest naprawdę ciemno. Można śmiało powiedzieć, że widoczność wynosząca pół metra idealnie oddaje to, z czym muszą się mierzyć mieszkańcy. Problem stanowi już samo dojście do własnych domostw. Brak jakichkolwiek świateł powoduje, że to miejsce pobudza wyobraźnie.

- Liczymy na to, że uda nam się wywalczyć u władz gminy oświetlenie i powstanie ono do przyszłego roku- dodaje moja rozmówczyn - liczymy, że Pan Burmistrz wysłucha naszych apeli.

Możliwe, że projekt ten znajdzie się w Obywatelskim Budżecie 2021 w Gminie Boguchwała, jeśli mieszkańcy ponownie zgłoszą odpowiedni wniosek. Należy zaznaczyć, że kilka miesięcy temu, w miejscowości tej powstało już oświetlenie, ale w innym miejscu tej samej drogi.

~Mati

03-12-2020 23:07 22 20

Jaki budżet obywatelski w gminie Boguchwała właśnie został zlikwidowany przez burmistrza. Przecież lutoryższczaki nie wiedzą co dla nich jest dobre to wie tylko doktor burmistrz
Odpowiedz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.