Do 5 lat więzienia grozi dwóm młodym ludziom za pomalowanie sprayem m.in. elewacji budynku wartowni i pamiątkowej tablicę, znajdujących się na terenie łańcuckiego parku. Spowodowane straty oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zarówno 22-latek, jak i jego 17-letni kolega, usłyszeli zarzuty.
Końcem listopada dyżurny z Łańcuta otrzymał zgłoszenie o zniszczeniu mienia, do którego doszło na terenie łańcuckiego parku i w jego pobliżu.

Wandale za pomocą farby w sprayu pomalowali m.in.: elewację budynku wartowni - kordegardy, pamiątkową tablicę przed budynkiem Maneżu i kilkanaście koszy na śmieci. Wartość zniszczonego mienia oszacowano na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pracujący nad sprawą policjanci i wykonane przez nich czynności, pozwoliły na ustalenie i zatrzymanie sprawców. Wandalami okazali się dwaj mieszkańcy powiatu łańcuckiego. To 22-latek i jego 17-letni kolega.

Młodzi mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Teraz grozi im do 5 lat więzienia. Decyzyjną łańcuckiego sądu obaj mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem.