W poniedziałek 14 grudnia 2020 około godziny 18.00 na DW 875 w Brzózie Królewskiej (gmina Leżajsk) doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia audi z TIRem zginęło dwóch młodych ludzi, w tym 22-letni mieszkaniec Rzeszowa.
- Kierujący audi prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z samochodem ciężarowym. Dwie osoby podróżujące audi poniosły śmierć na miejscu - informuje nas dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku zderzenia audi z samochodem ciężarowym zginęło dwóch młodych ludzi, w tym 22-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci ustalają tożsamość drugiej osoby.

W wyniku zdarzenia TIR wjechał w dom mieszkalny. Na szczęście jego mieszkańcy nie odnieśli obrażeń.

- Pasuje teraz trąbić w mediach, żeby zrobili nam jakąś sygnalizację, albo rondo, bo to nie pierwszy wypadek na tym skrzyżowaniu - mówi nam mieszkaniec Brzózy Królewskiej. - Ludzie wyjeżdżający z podporządkowanej tam wcale nie patrzą na znaki, mają wrażenie tak jakby główną jechali - precyzuje nasz rozmówca.

W 2018 roku lub wcześniej - dodaje nasz rozmówca, - na tym skrzyżowaniu również wydarzył się wypadek. Wtedy chyba dwie albo trzy osoby odwieziono do szpitala - wspomina.

Droga Wojewódzka nr 875 (relacji Sokołów Młp.-Leżajsk) jest zablokowana w obydwu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy.

Utrudnienia potrwać mogą wiele godzin.


AKTUALIZACJA

Policjanci ustalili tożsamość pasażera audi, był nim 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Kierujący samochodem ciężarowym 60-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego był trzeźwy.

Policjanci, pod nadzorem prokuratorów, wyjaśniają okoliczności wypadku.