W poniedziałek 14 grudnia 2020 około godziny 18.00 na DW 875 w Brzózie Królewskiej (gmina Leżajsk) doszło do tragicznego wypadku drogowego. W wyniku zderzenia audi z TIRem zginęło dwóch młodych ludzi, w tym 22-letni mieszkaniec Rzeszowa.
- Kierujący audi prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzył się z samochodem ciężarowym. Dwie osoby podróżujące audi poniosły śmierć na miejscu - informuje nas dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

W wyniku zderzenia audi z samochodem ciężarowym zginęło dwóch młodych ludzi, w tym 22-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci ustalają tożsamość drugiej osoby.

W wyniku zdarzenia TIR wjechał w dom mieszkalny. Na szczęście jego mieszkańcy nie odnieśli obrażeń.

- Pasuje teraz trąbić w mediach, żeby zrobili nam jakąś sygnalizację, albo rondo, bo to nie pierwszy wypadek na tym skrzyżowaniu - mówi nam mieszkaniec Brzózy Królewskiej. - Ludzie wyjeżdżający z podporządkowanej tam wcale nie patrzą na znaki, mają wrażenie tak jakby główną jechali - precyzuje nasz rozmówca.

W 2018 roku lub wcześniej - dodaje nasz rozmówca, - na tym skrzyżowaniu również wydarzył się wypadek. Wtedy chyba dwie albo trzy osoby odwieziono do szpitala - wspomina.

Droga Wojewódzka nr 875 (relacji Sokołów Młp.-Leżajsk) jest zablokowana w obydwu kierunkach. Policja zorganizowała objazdy.

Utrudnienia potrwać mogą wiele godzin.


AKTUALIZACJA

Policjanci ustalili tożsamość pasażera audi, był nim 24-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego. Kierujący samochodem ciężarowym 60-letni mieszkaniec powiatu biłgorajskiego był trzeźwy.

Policjanci, pod nadzorem prokuratorów, wyjaśniają okoliczności wypadku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.