W Polsce zanotowano 11 013 nowych zakażeń koronawirusem. Największą ilość wykryto w Mazowieckiem - 1422. Na Podkarpaciu zanotowano 168 nowych zakażeń. W kraju zmarło 431 osób, z czego 93 nie miało chorób współistniejących.
W Polsce w przeciągu ostatniej doby odnotowano 11 013 zakażeń Sars Cov-2. To 940 mniej niż wczoraj. W ciągu ostatniej doby zmarło 426 osób, z czego 122 nie miało chorób współistniejących. Najwięcej zakażeń odnotowano w Mazowieckiem - 1422. Na Podkarpaciu zanotowano 168 nowych zakażeń - to 120 mniej niż wczoraj.

Od początku pandemii, liczba dodatnich testów na obecność koronawirusa przeprowadzonych w Polsce wynosi już 1 182 864. Zanotowano także 24 771 zgonów.

Od początku pandemii na Podkarpaciu odnotowano 56 817 zakażeń koronawirusem. Zmarło już 1 662 osób.

Ministerstwo Zdrowia przyznaje, iż - 170 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. - czytamy w komunikacie MZ na Twitterze.

- W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń - informuje Ministerstwo Zdrowia.
Zrzut z ekranu/strona gov.pl


W naszym województwie odnotowano w przeciągu ostatniej doby 168 nowych przypadków zakażeń. Zmarło 29 osób, z czego 7 na COVID-19. Najwięcej zakażeń zanotowano w Rzeszowie- 28. Najmniej natomiast, w powiatach: bieszczadzkim - 0, ropczycko-sędziszowskim - 0, kolbuszowskim- 1, tarnobrzeskim- 1, leskim- 1, miasto Krosno- 1

Nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu:

- bieszczadzki- 0
- brzozowski- 4
- dębicki- 3
- jarosławski- 13
- jasielski- 6
- kolbuszowski- 1
- krośnieński- 5
- leżajski- 7
- lubaczowski- 15
- łańcucki- 8
- mielecki- 3
- niżański- 3
- przemyski- 9
- przeworski- 2
- ropczycko-sędziszowski- 0
- rzeszowski- 21
- sanocki- 4
- stalowowolski- 6
- strzyżowski- 8
- tarnobrzeski- 1
- leski- 1
- Krosno- 1
- Przemyśl- 11
- Rzeszów- 28
- Tarnobrzeg- 5

Zrzut z ekranu/strona gov.plMetodologia obliczania statystyk

Dzienna liczba zakażonych = liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby (osoby z unikalnym numerem PESEL)

Korekty – w systemie raportowym, w indywidualnych przypadkach wyniki mogą zmienić się wstecznie na skutek wprowadzanych korekt. Korekty mogą dotyczyć również danych adresowych lub danych osobowych. Co za tym idzie, globalna liczba przypadków będzie wyliczana na każdy dzień od nowa, a zmiana tej wartości w określonym przedziale czasu może nie być równa sumie wszystkich nowych przypadków zaraportowanych w poszczególnych dniach tego okresu.

Pozytywne wyniki testów antygenowych i komercyjnych są uwzględniane na bieżąco w prezentowanych danych.

Zgony uwzględniają zarówno śmierć danej osoby wyłącznie z powodu COVID-19, jak i współistnienia COVID-19 z innymi chorobami. W indywidualnych przypadkach, po weryfikacji medycznej lub ponownym zaraportowaniu powód zgonu danej osoby może zostać zmieniony.

W raportach dziennych występują przypadki zaraportowania wyniku dodatniego bez przypisania do konkretnego województwa i powiatu, w związku z brakiem adresu pacjenta po stronie laboratorium. Wskazani pacjenci będą przypisywani do województw i powiatów przez stacje sanitarno-epidemiologiczne.