Jest reakcja Gminy Boguchwała na plany przyłączenia do Rzeszowa części sołectwa Racławówka Doły. Co na to mieszkańcy?

Podczas dzisiejszej sesji Rada Miejska w Boguchwale jednogłośnie przyjęła uchwałę o przystąpieniu do procedury zmiany granic administracyjnych Boguchwały, w ramach której w obręb miasta włączone zostaną sołectwa Kielanówka i Racławówka. Jest to odpowiedź na kolejną próbę przyłączenia przez Miasto Rzeszów części sołectwa Racławówka. Włączenie tych terenów w granice Miasta Boguchwały ma zdaniem samorządowców uchronić całą Gminę przed ekspansją Rzeszowa.

Co na to mieszkańcy?

Choć decyzja będzie jeszcze konsultowana z mieszkańcami wspomnianych miejscowości, wywołała ona spore poruszenie wśród mieszkańców. Oto niektóre z nich:

- Ciekawe, że teraz władze Gminy nie wspominają o kosztach dla mieszkańców tych miejscowości np. wymiany dokumentów i załatwianiu związanych z tym formalności, bieganiu po urzędach znajdujących się w Rzeszowie (poprzednio to były argumenty przeciw przyłączeniu do Rzeszowa, bo władze nie pokryją tych kosztów-kilkuset złotych). Żegnaj komunikacjo miejska (punkt programu wyborczego Pana Burmistrza), witajcie Kudliku i MKSie z kilkoma przystankami w Rzeszowie. Odcięcie od miasta, od którego i tak jesteśmy zależni, porażka. A chodzi tylko o pieniądze, nie o mieszkańców... Jedyny błąd Pana Ferenca to taki, że nie przyłącza całych gmin, wtedy nie byłoby tematu. Cofamy się, a nie rozwijamy i nie budujemy swojej historii, tylko powielamy przeszłość....- pisze pani Ewelina

- Czy Pan Burmistrz zapytał kogokolwiek, czy Racławówka i Kielanowka chcą być wcielone do Boguchwały? Nie sądzę. To, że sołtysi i radni chcą to nie znaczy, że mieszkańcy też- zaznacza pani Sylwia.

- Gdyby Rzeszów nie włączył Zwięczycy to do teraz jeździlibyśmy po 1 pasmowej drodze i stali w mega korkach w kierunku Rzeszowa. Może nie wszyscy pamiętają ale to była masakra a teraz czas dojazdu skrócił się o dobre 10 minut. Ostatnio byłem pod delikatesami na nowym osiedlu i mimo że sklep i bloki już chwilę stoją to dojazd jest droga kamienista... Takimi działaniami gmina Boguchwała chce wygrać z Rzeszowem?- pisze mieszkaniec Gminy.

Warto jednak zaznaczyć, że pojawia się również sporo pozytywnych głosów na ten temat.

- Dobra decyzja Rady! Lepiej, żeby obie miejscowości przyłączono do Boguchwały niż do Rzeszowa gdzie są wysokie podatki!- pisze mieszkaniec Racławówki.

To tylko część z komentarzy na temat decyzji Rady Miasta.

Głos Burmistrza

Na ten temat wypowiedział się również Pan Burmistrz Wiesław Kąkol, a swoje słowa zamieścił na stronie Gminy Boguchwała: