W środę, 13 stycznia 2021 roku, około godziny 12.15 w Hermanowej na pracującego w wykopie mężczyznę w średnim wieku osunęła się ziemia. Dzięki szybkiej reakcji świadków zdarzenia i strażaków udało się go uratować

Strażacy z OSP Hermanowa informacje o zdarzeniu otrzymali o godzinie 12:20. Do akcji wyjechał samochód średni gaśniczy ratownictwa technicznego marki Volvo z pięcioma ratownikami. Jako że zdarzenie miało miejsce kilkaset metrów od remizy, zastęp bardzo szybko dotarł na miejsce.

- Podczas rozpoznania ustalono, że przy prowadzonych pracach ziemnych, na jednego z pracowników osunęła się ziemia, całkowicie go przysypując. Świadkowie natychmiast wezwali pomoc i rozpoczęli akcję ratowniczą. Na szczęście po niedługim czasie dotarli do poszkodowanego na tyle, aby umożliwić mu oddychanie - informują strażacy z OSP Hermanowa.

Dalszą akcję ratowniczą prowadzono już wspólnymi siłami strażaków i świadków.

Po chwili udało się wydostać poszkodowanego na powierzchnię. Następnie ratownicy mający przeszkolenie w KPP udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i oczekiwali na przyjazd karetki pogotowia - mówią rzeszow112.pl druhowie, którzy brali udział w akcji ratunkowej.

Po przyjeździe karetki poszkodowany został przekazany ratownikom medycznym. .

Siły i środki użyte w akcji:
339R53 GBA-Rt Volvo
322R22 GBA Renault - JRG 2 Rzeszów
322R25 GCBA Man - JRG 2 Rzeszów
22R90 SLOp. Nissan Navara - JRG 2 Rzeszów
Karetka z WSPR w Rzeszowie
Radiowóz z KP Tyczyn

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.