Rzeszowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do barów z zapiekankami. 49-latek kradł stamtąd pieniądze oraz napoje.
W nocy, z 8 na 9 grudnia 2020 roku, nieznany sprawca włamał się do jednego z barów przy Placu Wolności w Rzeszowie. Po wybiciu szyby, ze środka ukradł 100 złotych i 15 butelek różnych napojów. Miesiąc później, do podobnego włamania doszło w innym lokalu przy Placu Wolności. Wówczas sprawca skradł 66 złotych, napoje o wartości 100 złotych i telefon komórkowy. W wyniku włamania uszkodzony został baner reklamowy lokalu i wybita szyba. Straty wyceniono na kwotę tysiąca złotych.

Sprawę włamań wyjaśniali policjanci z wydziału kryminalnego i komisariatu w Śródmieściu. Policjanci przyjęli zawiadomieni i rozpoczęli ustalanie sprawcy.

Na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim 49-letni mężczyzna, bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali również skradziony telefon.

Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się do winy. Policjanci przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem i uszkodzenia mienia.