Łącznie 5 tys. zł kary oraz zawieszenie na jeden mecz - taką karę wymierzyła PLS kapitan KS Developres Rzeszów Jelenie Blagojević za skandaliczne słowa wypisane na Tweeterze po wykluczeniu Rysic w walce o Super Puchar Polski.
O tej sprawie pisaliśmy na początku grudnia ubiegłego roku. Tuż po przyjeździe z Włoch u większości siatkarek KS Developres Rzeszów wykryto zakażenie koronawirusem. Kilka dni później miał natomiast się odbyć mecz o Super Puchar Polski. Władze Polskiej Ligi Siatków nie chcąc po raz trzeci przekładać terminu spotkania podjęły decyzję o wykluczeniu KS Developres Rzeszów z udziału w meczu, a zamiast nich dopuściły do spotkania Grot Budowlani Łódź.

Zarówno siatkarkom KS Developres Rzeszów, jak i całemu klubowi ta decyzje najwyraźniej się nie spodobała, a Pani kapitan zespołu Jelena Blagojević w skandalicznych słowach skomentowała tą decyzję w mediach społecznościowych. Więcej o tej sprawie możecie Państwo przeczytać tutaj: Bulwersujące słowa siatkarki KS Developres Rzeszów

W czwartek 21 stycznia 2021 Komisja Dyscyplinarna Polskiej Ligi Siatków wydała swoją decyzję:

- Orzeczeniem z dnia 21 stycznia 2021 r. Komisja Dyscyplinarna skazała obwinioną Jelenę Blagojević zawodniczkę klubu Developres SkyRes Rzeszów za to, że w dniu 9 grudnia 2020 r. wypowiadała się w sposób mogący poniżyć w opinii publicznej, narazić na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania powierzonej funkcji lub prowadzenia działalności sportowej w piłce siatkowej lub znieważający członków organu statutowego Zarządzającego Ligą Zawodową (...) (dalej „PLS”) poprzez opublikowanie na portalu internetowym Twitter, w odpowiedzi na wpis PLS, opublikowany na profilu @TAURONLiga i informujący o terminie Superpucharu Polskiej Ligi Siatkówki, wpisu o treści: „Hahahahaha [dwie emotikony wyrażające śmiech – przyp. autora] brawo dla Was Panstwo [dwie emotikony wskazujące na bicie brawa – przyp. autora] Zrobiliście kupę na nasza drużyna, za cała nasza ciężką prace ostatniego sezonu! @TAURONLiga Szacunek [emotikona wskazująca medal za zdobycie 1. miejsca – przyp. autora]”, tj. o wykroczenie dyscyplinarne z § 30 ust. 1 i 2 Regulaminu Dyscyplinarnego PZPS - czytamy w komunikacie PLS.

Komisja wymierzyła obwinionej Jelenie Blagojević karę pieniężną w wysokości 5.000 (pięć tysięcy) złotych oraz karę okresowego zawieszenia w prawach na okres 1 (jednego) meczu. Wykonanie kary okresowego zawieszenia w prawach Komisja Dyscyplinarna warunkowo zawiesiła na okres 4 (czterech) miesięcy.

Co ważne, orzeczenie to jest nieprawomocne, a zatem od tej decyzji siatkarce przynależy odwołanie. Pytanie, czy skorzysta z tego prawa ?