680 paczek papierosów usiłował przemycić do Polski kierowca ukraińskiego busa. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Oddziału Celnego w Budomierzu wykryli kontrabandę w podłodze pojazdu.
Samochód, którego kierowca wjechał nad ranem na przejście graniczne w Budomierzu, został skierowany do szczegółowej kontroli.

Podczas rewizji pojazdu, szczególną uwagę funkcjonariuszy wzbudziła podłoga. Jak się okazało, to miejsce posłużyło do ukrycia papierosów różnych marek produkcji zagranicznej. W podłogowej skrytce za przednimi siedzeniami busa znajdowało się 13,6 tysięcy szt. papierosów ( 680 paczek) bez polskich znaków akcyzy. Rynkowa wartość wykrytego towaru szacowana jest na ponad 10 tysięcy złotych.

Do własności papierosów przyznał się 46- letni kierowca, ob. Ukrainy. Przeciwko podejrzanemu o przemyt mężczyźnie wszczęte zostało postępowanie karne skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 7 tys. złotych.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.