Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli 6 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych.
Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu prowadzili na terenie Ropczyc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu.

Podczas kontroli jednego z lokali, zabezpieczonych zostało 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych. W trakcie przeszukania lokalu ujawniono również gotówkę w wysokości ok. 1 tysiąca złotych.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie. Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi także kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Walcząc z nielegalnym hazardem, funkcjonariusze KAS na Podkarpaciu zatrzymali w minionym roku blisko 400 urządzeń do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. Wszczęto 157 postępowań karnych i 482 postępowań administracyjnych. Nałożone kary pieniężne wyniosły ponad 14 mln złotych.