We wtorek 23 lutego 2021 około godziny 6 rano na Drodze Krajowej nr 94 na odcinku Świlcza - Trzciana w wyniku kolizji drogowej auto wpadło do rowu. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał.
We wtorek 23 lutego na drodze krajowej nr 94 w miejscowości Trzciana doszło do kolizji drogowej. W wyniku zdarzenia auto osobowe marki renault. Na szczęście kobieta kierująca pojazdem nie odniosła żadnych obrażeń, była przytomna i komunikatywna, co ułatwiło jej ewakuacje z pojazdu.

- Dzisiejszego poranka o godzinie 6:00 zostaliśmy wezwani na alarm do remizy. Od dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie otrzymaliśmy informacje o samochodzie w rowie na drodze krajowej Świlcza - Trzciana. - informują druhowie z OSP Świlcza.

Do zdarzenia wyjechał średni samochód gaśniczy w sile 4 strażaków. - Po dotarciu na miejsce, zastaliśmy samochód osobowy znajdujący się na boku poza jezdnią. Osoba kierująca znajdowała się wewnątrz. Była przytomna i komunikatywna, co ułatwiło jej ewakuacje z pojazdu. Odłączyliśmy akumulator i zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. Przybyły na miejsce ZRM zbadał kierującą, która nie odniosła poważniejszych obrażeń i pozostała na miejscu. - informują Strażacy.


Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa.


Podczas powrotu zastęp został zatrzymany przez patrol Policji celem pomocy w wyciągnięciu samochodu z rowu przy innym zdarzeniu drogowym. Strażacy przy pomocy wyciągarki wyciągnęli pojazd na drogę i wrócili do remizy.

- Dzisiejsze poranne warunki drogowe sprawiły, że niedostosowanie prędkości mogło doprowadzić do wypadku. Pamiętajmy, że lepiej się spóźnić, ale dojechać do celu, niż przed czasem do niego nie dotrzeć. - apelują Strażacy.


Siły i środki użyte w akcji:
- 323[R]21 Średni Samochód Ratownictwa Technicznego Mercedes - JRG 3 Rzeszów
- 323[R]43 Specjalny Ciężki Samochód Ratownictwa Technicznego Scania - JRG 3 Rzeszów
- 339[R]22 Średni Samochód Ratownictwa Technicznego Mercedes - OSP Świlcza
- Zespół Ratownictwa Medycznego - Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie
- patrol Policji - KP Głogów Młp.

Trzciana. Auto w rowie
Auto wpadło do rowu