W najbliższym czasie KS Developres Rzeszów rozegra dwa mecze wyjazdowe, zaś za nieco ponad tydzień Asseco Resovia rozegra na wyjeździe ostatni mecz fazy zasadnicznej z Indykpolem AZS Olsztyn.
KS Developres Rzeszów dopiero 8 marca rozegra mecz na własnym hali. Wcześniej "Rysice" zagrają dwa mecze wyjazdowe. W pierwszej kolejności będzie to spotkanie w ramach 21. kolejki TauronLigi, w którym to Rzeszowianki zagrają na wyjeździe z Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Z kolei w poniedziałek 1 marca Rysice rozegrają zaległy mecz 12. kolejki TauronLigi, także na wyjeździe z #Volley Wrocław. Początkowo miał się on odbyć początkiem grudnia ubiegłego roku, jednak ze względu na zakażenia koronawirusem w drużynie KS Developres Rzeszów, to spotkanie musiało zostać przełożone. Patrząc na układ tabeli, mecze te nie powinny stanowić dla Rzeszowianek zbyt dużego wyzwania. Bydgoszczanki są bowiem aktualnie na 9 miejscu w tabeli, zaś Wrocławianki lokatę niżej. Jednak i tutaj trzeba rękę na pulsie, bo polska liga już nie raz pokazała, że potrafi być nieprzewidywalna i zaskakująca, a tym samym piękna.

Jednak prawdziwy szlagier czeka KS Developres Rzeszów w ostatniej kolejce fazy zasadniczej. Rysice podejmą bowiem wtedy na własnej hali zespół Grupa AZOTY Chemik Police. Patrząc na układ tabeli, jeżeli Rzeszowianki mażą o zakończeniu tej fazy rozgrywek na pierwszym miejscu, to będą musiały je wygrać. Rysice idą łeb w łeb punktowo z E. LECLERC MOYA Radomka Radom, jednak mają o jedno spotkanie mniej rozegrane.

A co z Asseco Resovia ?

Z kolei tylko jedno spotkanie do rozegranie ma Asseco Resovia. Jednak Rzeszowianie będą musieli na nie dość długo poczekać, bo dopiero do poniedziałku 8 marca, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z Indykpolem AZS Olsztyn. I tu znów, patrząc na tabelę, Asseco Resovia w teorii nie powinna mieć większych problemów. Olsztynianie zajmują bowiem 8. miejsce tabeli.

Jednak dla obydwóch zespołów potencjalna wygrana w tym spotkaniu nie będzie za trzy, ale za sześć punktów. Ewentualna wygrana Asseco Resovii w tym spotkaniu umocni ich w pozostaniu na 4. miejscu w tabeli, jednak będą oni musieli nadal patrzeć na wyniki spotkań swoich rywali. Rzeszowianom po pietach depczą bowiem drużyny z Warszawy i Bełchatowa. Na razie w ligowej tabeli mają one o jeden punkt mniej, jednak jeden mecz zaległy w stosunku do Rzeszowian. A pozostanie na aktualnym miejscu tabeli powinno być w interesie Asseco Resovi. W przypadku takiego rozdania, w play-offach trafiliby oni w pierwszej kolejności VERVE Warszawa Orlen Paliwa.

Jednak wygrana w tym ostatnim meczu fazy zasadniczej jest również w intersie AZS-u. Olsztynianie są bowiem jak na razie na 8. miejscu w tabeli (co daje im grę w play-offach), jednak tuż za nimi jest zespół z Suwałk (jeden punkt straty), z kolei na 10. miejscu jest GKS Katowice (dwa punkty straty). Przegrana w tym spotkaniu praktycznie uniemożliwiłaby Olsztynianom grę w fazie pucharowej.

Terminy spotkań:
Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz - KS Developres Rzeszów, piątek 26.02.2021 godz. 17.30

#Volley Wrocław - KS Developrs Rzeszów, poniedziałek 1.03.2021 godz. 16.00

KS Developres Rzeszów - Grupa AZOTY Chemik Police, poniedziałek 8.03.2021 godz. 17.30

Asseco Resovia Rzeszów - Indykpol AZS Olsztyn, poniedziałek 8.03.2021 godz. 20.30