Pierwsze zawody kartingowe w sezonie 2021 za nami. W ostatni weekend nasz Rzeszowski zawodnik kartingowy, Adrian Róg, wystartował w rundzie bonusowej Mistrzostw Europy Centralno-Wschodniej serii Rotax Max Challange.
Był to pierwszy w historii miasta Rzeszowa występ kierowcy kartingu wyczynowego w zawodach o tytuł Mistrza Europy Centralno-Wschodniej serii Rotax Max Challange. Do zawodów zgłoszonych zostało 95 zawodników we wszystkich kategoriach, w tym 22 zawodników w grupie Micro Max. Byli to kierowcy z innych krajów, takich jak Czechy, Węgry, Słowacja, Słowenia, Serbia, Austria, Litwa i Polska. Rzeszowianin był jedynym reprezentantem z orzełkiem na piersi w całej stawce zawodników.

Zawody w Węgierskim Kecshkemet trwały w dniach 12-14 marca. Piątek - sobota stała pod znakiem treningów oficjalnych. Wśród swoich rówieśników Adrian imponował dobrym tempem i osiągał świetne czasy większości sesji treningowych.

Niedziela - dzień wyścigowy przyniósł zmianę warunków atmosferycznych. Temperatura spadła do 9 stopni oraz od samego początku do końca wyścigów na głowę lał się rzęsisty deszcz.

WarmUp Adrian zakończył na odległej 10 pozycji. Czasówka, która trwała 5 minut dała mu jednak 9 miejsce do pierwszego wyścigu. W Pre-Finale popisuje się on bardzo dobrym startem i awansuje na 6 pozycje. Niestety na pierwszym dohamowaniu w lewy zakręt otrzymuje uderzenie w tylny zderzak i wylatuje za tor. To powoduje, że musi odrabiać stracone miejsce aż z 15 pozycji. Udało mu się ostatecznie dojechać na metę na 8 pozycji. Niestety kara 10s daje spadek finalnie na 10 miejsce wyścigu.

W finale rusza z 10 pozycji. Tym razem atomowy start, ogromne zamieszanie na pierwszy dohamowaniu, świetne wyczucie tempa i orientacja w sytuacji powoduje, ze Adrian wychodzi na bardzo wysoką 3 pozycje już po starcie. Mądra i precyzyjna jazda, świetne tempo pozwala naszemu kierowcy utrzymać wysokie 3 miejsce i pokazać, że na deszczu też potrafimy jechać szybko.

W Super-finale Adrian startuje z drugiej lini. 13 okrążeń SuperFinału to koncertowa jazda Rzeszowskiego kierowcy. Dobre tempo i szybkie odważne decyzje co do wyprzedzania dają nam na mecie 4 miejsce, czyli +11 punktów. Dzięki temu w klasyfikacji generalnej, w swoim debiucie Adrian kończy Bonus CUP CEE Rotax Max Challange na bardzo wysokim 4 miejscu w kategorii Micro Max.

To naprawdę świetny wynik rzeszowianina, który pozwala z optymizmem patrzeć na formę naszego zawodnika przed startem rozgrywek na naszym krajowym podwórku, który jest dla nas głównym celem na sezon 2021.