Kampania wyborcza na urząd prezydenta Rzeszowa trwa w najlepsze. W sobotni poranek Ewa Leniart pojawiła się na giełdzie towarowej, gdzie promowała zdrową żywność.
W pierwszy dzień astronomicznej wiosny o poranku dr Ewa Leniart odwiedziła Podkarpackie Centrum Hurtowe AGROHURT S.A., aby zrobić "sobotnie zakupy", a przy okazji zachęcić mieszkańców Rzeszowa do zdrowego odżywiania i kupowania eko-żywności bezpośrednio od producentów z naszego regionu.

Uczestnicy wydarzenia otrzymali nasiona kwiatów miododajnych oraz słoiczki miodu z podkarpackiej pasieki.

- Ekologiczna i tradycyjna żywność to naturalna recepta na wzmacnianie odporności naszych organizmów, co ma dziś szczególnie znaczenie. Każdy z nas chciałby mieć na stole zdrowe, wysokiej jakości produkty prosto od miejscowych rolników i przetwórców, ale wciąż wyzwaniem jest ich dostępność oraz cena. Będę dążyć do tego, by w każdej dzielnicy Rzeszowa można było zaopatrzyć się w eko-żywność pochodzącą z Podkarpacia. Urząd Miasta powinien aktywnie promować zdrowe odżywianie i ułatwiać producentom z naszego regionu bezpośrednie dotarcie do szerokiego grona odbiorców, m.in. inwestując w obiekty, w których prowadzony jest handel. Myśląc o rozwoju Rzeszowa, nie możemy zatrzymywać się na jego granicach. Miasto czerpie siłę z regionu, a region rozwija się dzięki swojej stolicy - podkreśliła Ewa Leniart podczas spotkania z mediami przed stoiskiem hurtowni Podkarpackie Smaki.

W briefingu wziął udział także Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia Pro Carpathia, które zainicjowało powstanie klastra promującego żywność tradycyjną, regionalną i ekologiczną, zrzeszającego ponad 60 podmiotów.

- Zrzeszamy głównie gospodarstwa rolne. Jest ich około 60. Dla niezwykle istotne jest, aby skrócić ścieżkę dostępu zdrowej żywności do klientów - podkreślał Zieliński.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.