Na Lisiej Górze w Rzeszowie powstanie integracyjny plac zabaw. W kwietniu miasto ogłosi przetarg, natomiast latem ma być już zakończona ta inwestycja.
O potrzebie budowy tego typu placu w Rzeszowie mówiło się już od kilku lat, lecz dopiero niedawno miasto zdecydowało się podjąć odpowiednie kroki w celu realizacji tego założenia. To, co w innych dużych miastach jest standardem, w stolicy Podkarpacia ciągle jest wyczekiwanym celem.

Powstanie nad Wisłokiem

Pierwszy tego typu plac zabaw powstał na ul. Wyspiańskiego, lecz jeden obiekt to za mało. Wobec tego Rzeszów niedawno zdecydował się na ogłoszenie przetargu na drugi tego typu plac zabaw. W kwietniu miasto chciałoby wyłonić wykonawcę na realizację tej inwestycji.

Według założeń cały plac ma mieć powierzchnię 1,3 hektara, z czego 700 metrów kw. będzie mieć powierzchnię poliuretanową.

- Na placu zabaw znajdzie się w sumie 18 urządzeń. Będą to m.in. trampoliny, hulajnogi czy piaskownice dla dzieci z ograniczeniami ruchowymi. Znajdą się tam także tablice aktywności do ćwiczenia rąk czy nóg. Będą także żagle chroniące od słońca - mówi nam Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, inwestycja będzie gotowa w lecie.