Mimo iż drzwi Urzędu Miasta pozostają otwarte dla mieszkańców, to rzeszowski magistrat zachęca ludzi do załatwiania jak największej ilości spraw w sposób zdalny.
Przypominamy, od soboty 20 marca weszły w życie nowe obostrzenia pandemiczne. W całym kraju nie działają już baseny, kina, galerie czy teatry. Także klasy 1-3 w szkołach podstawowych przeszły w całości na nauczanie zdalne.

Na nowe zasady muszą być gotowe także osoby, które będą chciały załatwić sprawę w urzędzie. Od poniedziałku 22 marca urzędy będą działać w większości w trybie zdalnym.

Jak wygląda obsługa mieszkańców Rzeszowa?

Rzeszowski magistrat informuje, że od najbliższego poniedziałku punkty oraz budynki Urzędu Miasta Rzeszowa ponownie będą dostępne dla klientów tylko i wyłącznie na umówioną godzinę.

- W Urzędzie będzie obowiązywać praca zmianowa. Oczywiście będzie on otwarty nadal dla mieszkańców, jednak wcześniej trzeba się będzie umówić telefonicznie na konkretny dzień oraz godzinę. W ten sposób chcemy jak najbardziej ograniczyć mobilność. Mieszkańcy nadal też mogą korzystać ze zdalnych narzędzi, takich jak e-puap - mówi nam Maciej Chłodnicki z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Oczywiście na terenie urzędu nadal obowiązuje nakaz noszenia maseczek oraz dezynfekcji rąk. - Rok pandemii znakomicie pokazał, że taka forma załatwiania spraw przez mieszkańców jest dobrym rozwiązaniem - dodaje Chłodnicki.

Z rozporządzenia ws. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wynika, że kierownicy urzędów administracji publicznej lub jednostek organizacyjnych wykonujących zadania o charakterze publicznym "polecają pracownikom wykonywanie pracy zdalnej, z wyjątkiem jednostek organizacyjnych sądów i prokuratury."