Dokładnie miesiąc temu, 23 lutego w samo południe przy dźwiękach hejnału Miasta Rzeszowa, Porozumienie Jarosława Gowina ogłosiło samodzielny start na Prezydenta Miasta Rzeszowa. Wszystko odbyło się według zapowiedzianego harmonogramu.
Zakończyły się właśnie prawybory w Podkarpackich strukturach, które wyłoniły najlepszego kandydata na prezydenta dla Rzeszowa. Będzie nim Waldemar Kotula. Więcej o prawyborach w Porozumieniu pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Porozumienie organizuje debatę kandydatów

- Miesiąc temu informowaliśmy o samodzielnym starcie Porozumienia w wyborach na Prezydenta Miasta Rzeszowa. Dzisiejsze wydarzenie jest zwieńczeniem wewnętrznej kampanii wyborczej i zorganizowanych prawyborów.
Była to piękna i merytoryczna kampania Waldemara Kotuli i Arkadiusza Oponia. Demokratyczne wybory, które były przeprowadzone wśród podkarpackich członków Porozumienia Jarosława Gowina, wyłoniły naszego kandydata na Prezydenta Miasta Rzeszowa, a jest nim Waldemar Kotula.
Jak najszybciej dopełnimy wszelkich formalności z rejestracją kandydata i rozpoczniemy kampanię. Z pewnością kampania wyborcza w dobie pandemii na pewno będzie miała innych charakter niż zazwyczaj
- mówił Stanisław Kruczek - lider Porozumienia Jarosława Gowina na Podkarpaciu.

Podczas konferencji prasowej nowemu kandydatowi towarzyszyła również żona, córka, dwóch synów oraz ojciec.

Prawybory wyłoniły kandydata

Chęć startu w wyborach na prezydenta Rzeszowa ogłosili: Radny Miasta Rzeszowa Waldemar Kotula oraz bliżej nieznany Arkadiusz Opoń, który twierdzi, że z Rzeszowem łączy go "żona Kasia". Aby wyłonić jednego kandydata władze okręgów 22 i 23 porozumiały się ze sobą i zorganizowały prawybory. Więcej w tej sprawie było zamieszania jak merytorycznej debaty, której nie udało się przeprowadzić, bo Arkadiusz Opoń nagle zachorował na Covid-19. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Waldemar Kotula w tym pojedynku zmiażdżył Arkadiusza Oponia. Nie podano jednak dokładnego rezultatu głosowania, ponieważ panowie zawarli "dżentelmeńską umowę".

- Szanowni Państwo, chciałbym serdecznie podziękować, koleżankom i kolegom z mojej partii Porozumienie Jarosława Gowina za duży kredyt zaufania i głosy na moją osobę w prawyborach. Jako jedyne ugrupowanie zdecydowaliśmy wyłonić kandydata na Prezydenta Rzeszowa w sposób w pełni demokratyczny, organizując wewnętrzne prawybory. Wczorajsze prawybory cieszyły się dużą frekwencją wśród uprawomocnionych członków ugrupowania zarówno wśród członków z okręgu 23 jak i 22.

Ubolewam, że z przyczyn losowych nie mogła odbyć się debata, na którą wszyscy liczyli i która była przygotowana i zaplanowana. Niestety pandemia piszę własne scenariusze, a byłaby to pierwsza tak merytoryczna debata w tej kampanii. Życzę dużo zdrowia dla mojego kontrkandydata prawyborczego i jego rodziny, która przebywa obecnie na kwarantannie
- mówił Waldemar Kotula – kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa.


Waldemar Kotula ogłosił 10 punktów programowych

Waldemar Kotula ogłosił, że jeżeli wygra Prezydenturę Miasta Rzeszowa, to deklaruję, że
1. Ochroni ład przestrzenny, poprzez uchwalenie planów zagospodarowania przestrzennego,
2. Wprowadzi w życie przepisy ustawy tak zwanej krajobrazowej,
3. Ochroni tereny zielone, tereny zielone wzdłuż Wisłoka przeznaczymy pod cel publiczny, drzewa spółka miejska będzie przesadzała, a nie wycinała,
4. Poszerzy miasto oraz strefę ekonomiczną i ściągniemy nowych inwestorów,
5. Wybuduje aquapark, lodowisko oraz poligon do paintballa,
6. Wybuduje parkingi park&ride na obrzeżach miast i zintegruję komunikację miejską z MKS i PKS poprzez wspólny bilet,
7. Zaprosi mieszkańców do udziału w zarządzaniu miastem, poprzez dyskusję w panelach obywatelskich w ważnych dla miasta sprawach,
8. Przeznaczy budżety dla Rad Osiedlowych na inwestycje osiedlowe,
9. Rozbuduje sieć ciepłowniczą i stworzymy miejski program wymiany pieców,
10. Wdroży "E-administrację”.

Imponujący dorobek kandydata

Waldemar Kotula jest Radnym Miasta Rzeszowa nieprzerwanie od 2014 roku. Urodził się i mieszka w Rzeszowie wraz z Żoną Monika, córką Klaudią i synami bliźniakami Konradem i Patrykiem.
Rzeszów. Porozumienie zaprezentowało kandydata na prezydenta
Waldemar Kotula

Obecnie jest także Przewodniczącym Rady Osiedla Piastów już drugiej kadencji. Pracuje także w 4 komisjach: Komisji Gospodarki Przestrzennej, Komisji Przedsiębiorczości i Zrównoważonego Rozwoju, Komisji Sportu i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi, oraz Komisji do spraw Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Ukończył Politechnikę Rzeszowską na kierunku Informatyka oraz studia doktoranckie na Politechnice Śląskiej. Swoją karierę zawodową rozpoczął na 4 roku studiów jako programista w Asseco Poland S.A Pracował w firmach IT w Polsce i Austrii. W 2011 roku jego pierwsza działalność gospodarcza zajęła 1 miejsce w konkursie „Junior Innowacji Podkarpacia”.

Obecnie prezes dwóch spółek: jedna w branży IT zajmująca się tworzeniem dedykowanego oprogramowania, druga zaś rozwojem produktu do zarządzania drukarkami w kontraktach MPS. Posiada dyplom ukończonych studiów EMBA (Executive Master of Business Administration) na Wyższej Szkole Menedżerskiej w Warszawie. Zdał egzamin Państwowy w Ministerstwie Skarbu Państwa dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

- Następnym krokiem jest zarejestrowanie komitetu, co chcemy zrobić już w tym tygodniu i rozpocząć zbiórkę podpisów wśród mieszkańców Rzeszowa. Proszę o obserwowanie moich profili w social media oraz strony programdlarzeszowa.pl gdzie będę prezentował swój program wyborczy – dodał Waldemar Kotula.
Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.