Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże rowerów. Podczas przeszukania policjanci odnaleźli i zabezpieczyli 10 jednośladów. Usłyszał już pierwsze zarzuty.
Policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy pracowali nad ustaleniem sprawcy kradzieży rowerów, do których doszło w ostatnim czasie w Rzeszowie. Na podstawie zebranych informacji wytypowali osobę, która może mieć związek z kradzieżami. To 46-letni mężczyzna, mieszkaniec Rzeszowa.

Funkcjonariusze dysponowali również informacją, że mężczyzna miał właśnie jechać, ostatnio skradzionym rowerem do dziupli gdzie przechowywał swoje łupy. W ten rejon pojechali kryminalni i zatrzymali tam podejrzewanego.

Poinformowany o powodach zatrzymania, 46-latek od razu przyznał się, że jechał skradzionym ubiegłej nocy rowerem. Następnie, razem z nim policjanci pojechali na posesję gdzie przechowywał inne skradzione jednoślady. Podczas przeszukania posesji, w użytkowanym przez mężczyznę budynku gospodarczym znaleźli 9 kolejnych rowerów. 46-latek potwierdził, że wszystkie pochodzą z kradzieży, których dokonał na terenie osiedli Drabinianka i Nowe Miasto. W większości przypadków zabierał rowery z klatek schodowych, które były pozostawione bez zabezpieczenia.

W związku z tym kryminalni zabezpieczyli rowery, a 46-latka osadzili w policyjnym areszcie. Zebraniem materiału dowodowego zajęli się teraz funkcjonariusze z komisariatu na Nowym Mieście. Zweryfikowali zgłoszone policjantom przypadki kradzieży. Na podstawie zebranego materiału dowodowego przedstawili mężczyźnie pierwsze zarzuty.

Policjanci zbierają kolejne dowody, które umożliwią przedstawienie podejrzanemu dalszych zarzutów. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.