To nowy prezydent Rzeszowa będzie odpowiedzialny za zakup drona do badania jakości powietrza. Radni miejscy dali pieniądze na tę inwestycję.
Sytuacja z zakupem drona do badania jakości powietrza w mieście zmienia się jak w kalejdoskopie. Na początku lutego Rzeszów zdecydował się na zakup drona dla Straży Miejskiej, który miał analizować skład chemiczny dymu wydobywającego się z kominów. Jednak po zmianie władzy w miejskim ratuszu zmieniły się również priorytety. Kluczowe stały się duże inwestycje, takie jak budowa Podkarpackiego Centrum Lekkoatletycznego czy południowej obwodnicy. A jakość powietrza ? Kto by sobie zawracał głowę takimi drobnostkami, zwłaszcza przed wyborami.

- Sprawa jest obecnie w zawieszeniu. Na razie w tej sprawie nie podjęto żadnych decyzji - mówił Artur Gernand z biura prasowego Urzędu Miasta. Więcej o tym przeczytacie Państwo tutaj: Rzeszów. Co z zakupem drona do badania jakości powietrza ?

A jednak można

Jednak podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta okazało się, że jednak w miejskim budżecie znalazły się odpowiednie środki na tę inwestycję. - Dron zostanie kupiony. Jednak z przyczyn od nas niezależnych nie nastąpi to teraz, ale dopiero na jesień. Kończy się bowiem sezon opałowy - mówił Marek Bajdak, p.o. prezydenta miasta Rzeszowa.

Inwestycja powinna zostać więc zrealizowana na następny sezon grzewczy, i będzie ona należała do kolejnego prezydenta miasta. Z informacji przekazanych przez Marka Bajdaka na dzisiejszej sesji, że koszt zakupu drona będzie wynosił ok. 80 tys. zł, zaś jego utrzymanie będzie się równać kwocie w wysokości 40 tys. zł.