Kaufland wraz z partnerem − LUX MED stworzyli akcję darmowych badań mammograficznych dla kobiet w przedziale wiekowym 50-69 lat. Inicjatywa obejmuje całą Polskę i w najbliższym czasie skorzystać z niej będą mogły mieszkanki Sanoka.
Jest to projekt w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammobusy wyruszyły w trasę w marcu tego roku, natomiast w kwietni zawitają do Podkarpacia. W Sanoku badania odbędą się 23 kwietnia na parkingu Kauflanda przy ulicy Królowej Bony 10.

Kto i na jakich warunkach może skorzystać z bezpłatnego badania?


Darmowe badanie przysługuje co 2 lata kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Wyjątkiem są kobiety znajdujące się grupie ryzyka, czyli te, obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2. Ona mają prawo do corocznej, bezpłatnej mammografii. To prawo przysługuje także paniom, które posiadają w rodzinie osoby ze stwierdzonym nowotworem piersi.

Istota profilaktyki badań także podczas epidemii - robisz to dla siebie


Należy pamiętać o systematycznym korzystaniu z badania mammograficznego. Ma ono na celu wczesne wykrywanie wszelkich nieprawidłowości, typu raka piersi, we wczesnym jego stadium. To daje większe szanse na wyleczenie. Należy tego przestrzegać, tym bardziej że nawet podczas epidemii możliwy jest dostęp do profesjonalnie wykonanego badania. Jak informuje Biuro Prasowe firmy Kaufland Polska Markety:

,,Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju mammografia jest wykonywana przy zachowaniu reżimu sanitarnego, z uwzględnieniem wszystkich zasad i środków bezpieczeństwa. Technicy przeprowadzający badanie są wyposażeni w niezbędne środki ochrony osobistej, a aparatura diagnostyczna jest poddawana systematycznej dezynfekcji. Również pacjentki korzystające z mammografii są zobowiązane do dezynfekcji rąk, zmierzenia temperatury oraz pozostania w maseczkach ochronnych."

Dodatkowo, w celu zagwarantowania bezpieczeństwa, podczas badania w mammobusie jednocześnie mogą znajdować się tylko 3 osoby. Co więcej, badanie jest umawiane na konkretne godziny, aby uniknąć tworzenia się kolejek i zapewnić zachowanie bezpiecznego dystansu.

Rejestracja do badania mammograficznego - najprostsza pod słońcem!


Instrukcja rejestracji do bezpłatnego badania jest niezwykle prosta. Do wyboru są dwie możliwości. Pierwsza z nich to zapisy telefoniczne pod numerem 58 666 24 44 (LUX MED). Drugą opcją jest rejestracja online. Należy pamiętać, że podczas zapisów nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Więcej informacji można znaleźć na tej stronie.


Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.