Ze względu na ograniczenia pandemiczne strażacy z OSP Słocina pomogli lokalnej parafii w transmisji świąt Wielkiej Nocy. Zrobili to za pomocą drona, umożliwili także wyświetlanie nagrania z Mszy Świętej dla wiernych na prowizorycznym ekranie na zewnątrz świątyni.
Wielkanoc jest najważniejszym okresem w życiu katolików. Strażacy z OSP Słocina w Rzeszowie również włączyli się w aktywne obchodzenie tychże świąt.

Wzorem ubiegłych lat przygotowali palmę wielkanocną, która została umieszczona w nawie głównej Kościoła Parafialnego.

W uroczyste obchody Wielkiego Tygodnia zaangażowano się równie mocno.

Przed wejściem do Kościoła rozdawane były maseczki jednorazowe, przeprowadzano dezynfekcję kościoła, a także pilnowano przestrzegania reżimu sanitarnego, ponieważ limit wiernych w świątyni wyniósł 26 osób.

Dla pozostałych zostały wyniesione ławki przed kościół. Przed Kaplicą św. Maurycego postawiono samochód dostawczy z białą paką, która służyła jako ekran do wyświetlania Mszy Świętej.

W Wielką Sobotę strażacy rozpalili ognisko, które jest nieodłączną częścią liturgii światła, a podczas procesji rezurekcyjnej, która odbyła się również w sobotę, nieśli krzyż przepasany czerwoną stułą, figurę Jezusa Zmartwychwstałego oraz baldachim.

Mszę Świętą można było oglądać w domach dzięki transmisji przez parafialną stronę YouTube.

Ze wglądu na to, iż uroczystości odbywały się w kościele jak i na zewnątrz, obchody liturgii transmitowane były użyciu prywatnych dronów