Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej od początku zwalczania choroby COVID-19 wspierają samorządy. Tym razem pomagali Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej (GOPS) w Zarzeczu. Podczas dwudniowej operacji terytorialsi dostarczyli blisko 600 paczek żywnościowych do potrzebujących mieszkańców gminy Zarzecze z powiatu przeworskiego.
Tuż przed świętami żołnierze z jarosławskiego Batalionu Lekkiej Piechoty wchodzącego w skład 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej przez dwa dni pomagali pracownikom GOPS w Zarzeczu w pakowaniu około 20 ton produktów żywnościowych. Kolejna grupa terytorialsów dostarczała przygotowane paczki żywnościowe pod wskazane adresy do osób najbardziej potrzebujących z gminy Zarzecze. Akcja została zorganizowana przez samorząd i GOPS w Zarzeczu. Ze względu na sytuację epidemiologiczną, działania wymagały wyrozumiałości mieszkańców i dobrego przygotowania logistycznego aby w tym trudnym czasie nikt z żołnierzy, pracowników gminy i mieszkańców nie czuł się zagrożony.

–Rozwożąc i rozdając żywność najbardziej potrzebującym mieszkańcom spotykamy się z serdecznością oraz uśmiechem na ich twarzach. Hasło „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, które nosimy na mundurach zawsze odzwierciedla naszą gotowość do niesienia pomocy w różnych momentach, a teraz szczególnie – mówi por. Ewelina Karwacka dowódca kompanii przeworsko – lubaczowskiej

Na potrzeby sprawnej realizacji całego przedsięwzięcia w 3. Podkarpackiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wyznaczono koordynatora ds. wsparcia społeczności lokalnej. Jego rolą jest utrzymywanie kontaktu z samorządami, ośrodkami pomocy społecznej i Caritasem, w celu koordynowania dystrybucji środków żywnościowych oraz indywidualnych środków ochrony. Po wpłynięciu wniosku o pomoc, prowadzący angażuje właściwe terytorialnie bataliony, które rozmieszczone są w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu i Sanoku.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. rzeszow112.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.