Podczas piątkowej konferencji Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, przedstawił swoje hasło i program wyborczy. Nawoływał także do walki i udziału w wojnie o Rzeszów. Co miał na myśli?
Kandydat zjednoczonej opozycji jest jedynym pretendentem na urząd Prezydenta Miasta, który rzeczywiście urodził się, żył i do tej pory pracuje w stolicy Podkarpacia. Jak sam powiedział, dla niego ,,Rzeszów jest najważniejszy" i tak właśnie brzmi hasło wyborcze Konrada Fijołka. Na tej frazie zamierza on także budować całą swoją kampanię oraz program wyborczy.

Wojna w Rzeszowie. Fijołek tłumaczy, dlaczego należy walczyć


Konrad Fijołek podczas konferencji oznajmi, że dziś jest dzień kiedy zaczyna się wojna o Rzeszów. Powiedział, że walczy o to, by nie oddać go w obce ręce. W ten sposób podkreślił, że jest jedynym kandydatem, który od urodzenia przebywa w Rzeszowie. Kandydat opozycji stwierdził, że pozostali kontrkandydaci od Rzeszowa woleli rozwijać swoje kariery w Warszawie, rządzie i parlamencie.

Powiedział, że Rzeszowianie powinni sami stanowić o swoim mieście, ponieważ to oni je budowali przez ostatnie lata.

,,Zbudowaliśmy ten dom- Rzeszów, a teraz politycy z Warszawy chcą go urządzać."

Podkreślił, że stoi za nim rzesza specjalistów, którzy mają wiedzę i świadomość tego co będzie najlepsze dla stolicy Podkarpacia. Jednocześnie stwierdził, że jeśli do władzy dojdzie osoba z zewnątrz, to będzie ona słuchać swoich szefów politycznych, ale nie mieszkańców Rzeszowa.

,,Jeśli w Ratuszu zasiądzie osoba od nich, działacz partyjny, to będzie słuchać swoich politycznych szefów: prezesa Kaczyńskiego albo ministra Ziobro, ale nie nas - Rzeszowian. Walczymy o Rzeszów, by go nie oddać. Walczymy na wielu frontach".

Aby podkreślić, jakie daje Rzeszowianom możliwości wpływania na to co dzieje się w mieście, Fijołek oznajmił m.in., że młodzież oraz seniorzy sami będą mogli proponować zmiany dotyczące nich samych.
Korad Fijołek
Konferencja programowa Konrada Fojołka

Główne punkty programowe Konrada Fijołka

Kandydat na prezydenta zaprezentował główne punkty programowe swojej kampanii.

1. Rzeszów - Miasto przyjaznych przestrzeni - Mieści się tu przemyślana gospodarka przestrzenna. Więcej zieleni, parki i skwery 10 min od domu, także park wzdłuż Wisłoka, ścieżki rowerowe i biegowe.

2. Rzeszów - Ekomiasto - Działania w celu ochrony klimatu i jakości powietrza, uporządkowanej gospodarki wodno-ściekowej i gospodarki odpadami.

3. Rzeszów - Miasto Obywateli - Miasto dla obywateli i z obywatelami, wzmocnienie roli osiedli, program dla młodych pisany przez młodych i pakiet dla seniora stworzony według konkretnych potrzeb seniorów. To także wsparcie lokalnego biznesu: Rada Rzeszowskiego Biznesu i wsparcie startupów.

4. Rzeszów - Miasto aktywności i kultury - Przesunięcie działań z infrastruktury na człowieka- rozwijanie jakości życia. Lepsza, bogatsza oferta kulturalna i oferta spędzania wolnego czasu stworzona przez mieszkańców Rzeszowa, aquapark na Staromieściu, wybudowany na podstawie o nowoczesne systemy finansowania, o których wkrótce powiemy.

5. Rzeszów - Miasto sprawnej i nowoczesnej komunikacji - To lepszy transport: łączniki al. Rejtana z ul. Maczka, dwupoziomowe skrzyżowanie na osiedlu Pobitno, obwodnica południowa. Nowe rozwiązania przyniosą mniejsze korki.

6. Rzeszów - Miasto przyszłości - Uporządkowana przestrzeń pod zabudowę i rekreację. Transport publiczny dla Mieszkańców i sprawny system połączeń drogowych.

Zobacz live: