- Mieszkańcy Rzeszowa w pełni zasługują na to, aby mieć dostęp do tego typu miejsca. Mamy już wstępny projekt oraz wizualizację - mówił Konrad Fijołek. Kandydat na prezydenta zapowiedział budowę nowoczesnego aquaparku.
Kandydaci na prezydenta Rzeszowa idą ze swoimi obietnicami kampanijnymi jak burza. Zaledwie tydzień Marcin Warchoł obiecywał budowę wind dla seniorów, a Konrad Fijołek dziś mówił o kolejnych inwestycjach sportowych, w tym powstanie aquaparku.

Historia budowy aquaparku w Rzeszowie długa i wielowątkowa

O budowie tego typu miejsca w Rzeszowie słyszeliśmy już od dawna. Pierwsze koncepcje czy też plany pojawiły się w 2012. Rozważano różne lokalizacje: w okolicach budynku Asseco Poland, w Zwięczycy, czy też na os. Bł. Karoliny.

W 2014 roku podjęto rozmowy z firmą Womak, która chciała zbudować taki obiekt w części parku Sybiraków. Wówczas i te plany spełzły na niczym, ponieważ przeciwko tej inwestycji zaprotestowali mieszkańcy osiedla Baranówka.

W 2019 roku wydawało się, że realizacja tego projektu jest bliska rozpoczęcia. Nowoczesny aquapark chciano zbudować na osiedlu Projektant. Jednak wówczas znów sprzeciw wyrazili mieszkańcy, a były prezydent "obraził się" na obywateli, W konsekwencji zawieszono jakiekolwiek rozmowy na ten temat.

Oczywiście Rzeszów nadal podtrzymuje, że tego typu obiekt powinien powstać, ale gdzie dokładnie i za jakie pieniądze? Tego nadal nie wiadomo. Rozmowy ucichły aż do kampanii.

Sutryk wspiera Fijołka i opowiada o inwestycji we Wrocławiu

Wiadomo, wspieranie jednych samorządowców przed drugich, zwłaszcza jeżeli o fotel prezydenta dużego miasta, jest czymś naturalnym w kampanii.

Dziś w kampanii na urząd prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka wsparł Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. Jednak na pierwszy ogień nie poszło wcale opowiadanie o inwestycjach w stolicy województwa dolnośląskiego, ale mowa była o tym, że prezydentem Rzeszowa nie może zostać nikt ze Zjednoczonej (do niedawna) Prawicy.

- Dzisiaj w Polsce mamy dwie wizje rozwoju kraju. Pierwsza to wizja centralistyczna i etatystyczna, którą lansują kontrkandydaci Pana Fijołka. Drugą z nich jest wizja lokalna oraz samorządowa, w której przede wszystkim ważni są obywatele - mowił Jacek Sutryk.

Dopiero później usłyszeliśmy o szczegółach aquaparku we Wrocławiu. - -Rozmawialiśmy tutaj o projekcie wrocławskiego aquaparku, mając nadzieję, że i w Rzeszowie taki będzie - powiedział Jacek Sutryk. - Projekt budowy wrocławskiego aquaparku rozpoczęliśmy w 2007 roku i teraz jest on jedynym dochodowym parkiem wodnym w Polsce. Generuje przychód 45-48 mln zł. zysk to 3 mln zł. Odwiedza go 2 mln osób rocznie z Wrocławia i okolic. - zachwalał tę inwestycję Jacek Sutryk.

Prezydent Wrocławia dodał także, że te sukcesy zachęciły miasto do tego, aby rozpocząć budowę drugiej tego typu inwestycji. - W tej chwili jesteśmy w trakcie budowy mini aquaparku za kwotę ok. 35 mln zł. Będzie tam m.in. basen siedmiotorowy oraz strefa saun. Będzie tam też miejsce na rekreację w lecie - dodawał Sutryk.

Fijołek: O budowie aquaparku w Rzeszowie chcemy myśleć realnie

W obecnie trwającej kampanii na urząd prezydenta Rzeszowie jako pierwszy z budową tego typu miejsca wystąpił Waldemar Kotula. Na jednej z pierwszych swoich konferencji prasowych przedstawił oczekiwaną lokalizację. Jednak wówczas nie usłyszeliśmy żadnych konkretów, a jego wycofanie się z walki o prezydenturę zapewne sprawi, że kolejne wizje usłyszmy za chwilę z ust Marcina Warchoła.

Jednak dzisiaj o tej inwestycji opowiedział nieco konkretnej Konrad Fijołek. - Po to zaprosiłem dzisiaj do naszego ukochanego miasta Jacka Sutryka, aby wspólnie podzielić się różnymi doświadczeniami, w tym m.in. jak mądrze wybudować tego typu nowoczesny obiekt. W Rzeszowie także chcemy myśleć o budowie aquaparku w sposób realny, tak aby te plany nie pozostawały tylko i wyłącznie na papierze - mówił Konrad Fijołek.

Z ust kandydata na prezydenta Rzeszowa usłyszeliśmy także nieco szczegółów na temat budowy.

- Chcę wybudować aquapark, ponieważ jestem jednym z pomysłodawców tej inwestycji w naszym mieście. Wybraliśmy już miejsce pod budowę (Staromieście), gdzie jest dobry dojazd ze wszystkich części miasta. Mamy także dobrze przemyślane jego funkcje oraz wizualizacje. To wszystko ma sprawić, abyśmy zaczęli myśleć o tej inwestycji w sposób naprawdę realny - mówił Konrad Fijołek.

Więcej szczegółów na temat budowy aquaparku mamy poznać niebawem.

Zobacz live z konferencji: