Tobiasz Musielak wzmacnia skład Celfast Wilki Krosno. Zawodnik został wypożyczony z ekstraligowego eWinner Apator Toruń.
- Jeszcze miesiąc temu nie spodziewałem się takiego rozwoju wydarzeń, ale w żużlu zawsze dzieje się wiele nieobliczalnych rzeczy. Wilki były zmotywowane, ja też, więc ostatecznie doszliśmy do porozumienia. Cieszę się, że trafiam do Krosna. W końcu będę mógł spokojnie zwiedzić Bieszczady - mówi z uśmiechem nowy zawodnik Cellfast Wilków.

Tobiasz Musielak jest wychowankiem Unii Leszno, z którą zdobył dwa srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Polski. W swojej karierze reprezentował ponadto kluby z Rawicza, Rybnika, Częstochowy, Łodzi i Torunia. Z tym ostatnim klubem w sezonie 2020 wywalczył awans do PGE Ekstraligi. Popularny “Tofik” był najlepszym Polakiem całej eWinner 1. Ligi w sezonie 2020.

- To zawodnik o dużym potencjale i ugruntowanej pozycji. Zdecydowaliśmy się rozszerzyć nasz skład z racji przepisów wprowadzonych na sezon 2021. Mamy inny regulamin w eWinner 1. Lidze niż ten w PGE Ekstralidze. Nie ma możliwości sięgnięcia po gościa, więc w razie potrzeby zastępstwa zawodnika z powodu kontuzji czy covidu, możliwości ograniczają się tylko do tego z najwyższą średnią. W najwyższej lidze nie dość, że funkcjonuje instytucja gościa, to zastępstwa w razie covidu lub kontuzji można stosować za aż trzech zawodników z najwyższą średnią. Nie możemy sobie pozwolić na taki problem, bo udział konkretnego żużlowca w danym meczu może mieć znaczenie na końcowy wynik drużyny nawet w całym sezonie. Pokazał to przypadek absencji Jepsena Jensena w drużynie z Rybnika i jego wpływu na wynik meczu Wybrzeża z ROW-em. Rybniczanie z gościem w składzie lub ZZ za Jensena najpewniej wygraliby w Gdańsku. Wyobraźmy sobie, że był to mecz pomiędzy tymi zespołami, który miałby zadecydować np. o awansie do PGE Ekstraligi. Prosiliśmy o korekty w regulaminie, ale jest już definitywna odpowiedź, że zmian nie będzie. Zresztą teraz po starcie jest to już niemożliwe. Musimy być zatem zabezpieczeni na wypadki losowe - informuje prezes Cellfast Wilków Grzegorz Leśniak.

Nowy zawodników Wilków miał już okazję zapoznać się z torem przy Legionów. - Udało się potrenować na krośnieńskim torze w poniedziałek. To były moje pierwsze jazdy po zmianie nawierzchni na tym obiekcie i śmigało się naprawdę dobrze. Myślę, że nasz zespół ma duże doświadczenie, które zaprocentuje w trakcie sezonu. Liczę, że zrobimy fajny wynik i pozytywnie zaskoczymy kibiców - dodaje Tobiasz Musielak.

Przypomnijmy, że niedzielny mecz w ramach 3. kolejki eWinner 1. Ligi z Orłem Łódź został przełożony na sobotę 1 maja (godz. 16) z powodu złych warunków atmosferycznych. Dzień później 2 maja do Krosna przyjedzie Abramczyk Polonia Bydgoszcz. Najbliższe spotkanie Wilki pojadą w sobotę 24 kwietnia w Ostrowie Wielkopolskim z Arged Malesą.

Nikt jeszcze nie skomentował. Bądź pierwszy!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. terazKrosno.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.